dep logo 061 

Uvaga konkurs sobori

  454557578874545545454

  DLS-Aphisha2

kolo druziv post3

  photo 2023-07-29 12-49-24

 berezen cat

 Toy room

berezen olivci

multhares postiyna

berezen english

berezen gameroom

berezen stem

berezen mova

berezen kino

chif-book

day kino

zagalna lito

  емблема УІК

osvita diia gov ua

pravo 01

teen reading 01

Новини

Бібліотека обслуговує користувачів: понеділок - п'ятниця з 9 до 17:30 ; субота, неділя з 9 до 17. Все буде Україна!


200923 poshuk


 

Говіння вишень

   23 вересня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені О. Гончара в межах універсальної книжкової виставки-ярмарку «Пошук» відбулася презентація десятої збірки Юлії Манойленко «Говіння вишень». Модератором заходу був молодий вчений, літератор Олександр Лук’яненко. Творчий діалог, невимушене спілкування і читання віршів заполонило гостей заходу, тож час сплинув непомітно. Поезія і рідне слово в ці нелегкі часи гуртує та підіймає дух.

До нових зустрічей у нашій бібліотеці!

54544554455445545.jpg


Тематичні кінопокази

 

  22 вересня маленькі відвідувачі в межах традиційних цікавих кінопоказів переглянули мультфільм про чотирилапого героя – песика Патрона. Пригоди, сміливість, грайливість головного героя додали гарного настрою на подальші вихідні. До нових зустрічей в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара!

220923 kinozal


Фантастичні пригоди песика Патрона

  22 вересня в межах Універсальної книжкової виставки-ярмарку «Пошук» відбувся майстер клас з малювання «Фантастичні пригоди песика Патрона», який відвідали учні 3-х класів школи І-ІІІ ступенів № 38 та НВК № 16. Діти мали змогу відчути себе ілюстратором та намалювати неймовірні пригоди відомого на весь світ українського пухнастого захисника. Переглянули відео «Як створюють книгу», повторили правила безпеки з «Пес із ДСНС Патрон інформує». Заняття пройшло цікаво та весело під кумедну пісню «Пес Патрон».
  Чекаємо Вас на пізнавальні заходи в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара.

220923 olivci

210923 olivci1

 

 


 

Екоповість «Глиняний птах» у бібліотеці

  22 вересня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара в межах універсальної виставки-ярмарку відбулася презентація підліткової екоповісті «Глиняний птах» Олени Колінько – дитячої та підліткової письменниці, бібліотекарки, популяризаторки читання.
Ця особлива книжка зацікавила присутніх, бо в ній авторка і її героїня шукають і знаходять відповідь на питання: чому, люди не розуміють, що викидаючи в смітник токсичне, одноразове – труять перш за все себе! Молодь познайомилися з книжковою новинкою, дізналися більше про талановиту авторку та прокачали власні екозвички під час чесної розмови про побутові відходи і нашу роль у збереженні довкілля. Лунали запитання та цікаві відгуки про нову книжку. Із багатьох запитань авторка визначила найкраще, за яке учениця Полтавської гімназії № 31 отримала приз від бібліотеки – набір художніх листівок за мотивами книжки.
Фото- та автограф-сесія додала події атмосферності та передчуття гарних вихідних із книжкою.

220923 ptah


 

Поетична зустріч із Оксаною Гальченко

  Ще й досі з приємністю згадуються теплі моменти літа та канікул. Зустріч із полтавською поеткою Оксаною Гальченко в межах універсальної книжкової виставки-ярмарку "Пошук" відбулась у бібліотеці 22 вересня та поновила ці атмосферні спогади знов. Авторка читала пронизані літом та ностальгією поезії, демонструвала власноруч намальовані настроєві ілюстрації, пропонувала до перегляду ліричні відео, спілкувалася із глядачами про їхні мрії. Учасники зустрічі також радо ділилися власними літніми історіями. Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара бажає усім школярам добрих бешкетних планів і здійснення мрій!

220923 galchenko  21 вересня у Цифровому освітньому центрі Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара відбувся тренінг на тему «Емоційна компетентність підлітків» за підтримкиUnitedHelpUkraine
  Модератор заходу – Тетяна Дзюба, психологиня, арт-терапевтка, ознайомила дітей з видами емоцій, провела арт-терапію.
  Маленькі відвідувачі із задоволенням проходили тести на уважність, ділилися один з одним своїми відчуттями та залишилися задоволеними сюрпризом для них.
  Тренінг проходить щочетверга о 15:00 за попереднім записом (+38095749927). Запрошуємо всіх зацікавлених у нашу дружню сім’ю.

210923 traning


Підвищуємо кваліфікацію із фахівцями з Кропивницького

  20-21 вересня фахівці Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара взяли участь у семінарі-практикумі «Бібліотека і молодь – працюємо на майбутнє», організованому Кіровоградською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Євгена Маланюка. Різнопланові виступи працівників нашої книгозбірні органічно доповнили навчальну програму семінару колег із Кропивницького.
  Так, провідний бібліотекар відділу соціокультурної роботи Олена Колінько поділилася досвідом роботи з юнацтвом у своєму виступі «Бібліотечні формати популяризації читання для молоді», а завідувач сектору краєзнавчої літератури та бібліографії Тетяна Базир виступила з консультацією «Захоплююче краєзнавство: практика використання онлайн сервісів». Головний бібліотекар відділу соціокультурної роботи Валентина Гринько поділилась практичними напрацюваннями «Бібліотечні практики розвитку критичного та креативного мислення», а Леся Костенко, завідувачка науково-методичного відділу – надала методичні поради «Креативні ідеї для соціокультурного розмаїття в бібліотеці». Провідний бібліотекар відділу інноваційних технологій та електронних ресурсів Денис Ведь у своєму виступі показав «Бібліотечний аудіоформат та відеоконтент – для популяризації читання серед молоді».
  Семінар-практикум був цікавим, змістовним та практичним для його учасників, які, надихнувшись новими знаннями, втілюватимуть почуте й побачене на ньому в роботу своїх книгозбірень.

20210923 seminar


Українська книга в онлайн просторі

  Цього четверга на зустрічі студії «Розмова про мову» в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара обговорили доступність творів українських авторів в паперовому та електронному форматах.
  Представлення української літератури в Інтернеті відкриває нові можливості для популяризації національної культури, зближує читачів та авторів і робить українську книгу доступною для всіх зацікавлених. Сучасні технології також дозволяють письменникам та видавцям створювати інтерактивні е-книги, де текст доповнюється мультимедійними елементами, відео та аудіофайлами і це робить читання ще цікавішим та захоплюючим.
  Дізнавайтеся з нами більше!

photo 2023-09-21 16-23-29


Країна довгої білої хмари

  21 вересня у відділі читальних залів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара в межах науково-популярного курсу для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» відбулося заняття «Країна мрія – Нова Зеландія!» для маленьких відвідувачів нашої бібліотеки.
Дітлахи познайомилися з цікавими фактами про історію, природу та життя тварин загадкової країни. Юні дослідники переглянули книги, відео, фрагменти мультфільмів та презентацію про Нову Зеландію; відповіли на питання вікторини. Нові враження надихнули хлопчиків та дівчаток на створення яскравих малюнків.

210923 kraina mriy


Як поводити себе при зустрічі з поліцейськими?

  21 вересня у відділі читальних залів бібліотеки Гончара відбулося чергове засідання правознавчого клубу “Феміда”, членами якого є учні ЗОШ № 5. Тему зустрічі: “Правила спілкування з поліцейськими» прокоментувала начальниця Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомого пані Анастасія та розповіла учасникам заходу про правила поведінки з представниками правоохоронних органів і права неповнолітніх, які не мають порушуватись поліцейськими. Учні з цікавістю слухали корисну інформацію, переглядали тематичні відеоматеріали та брали участь у пізнавальній грі “ Я поліцейський”.
  До наступних пізнавальних зустрічей в клубі “Феміда”.

210923 pravo


Ігротека в бібліотеці

  Грали, майстрували та випробовували себе в настільних іграх. Радісний настрій та чудові емоції панували 21 вересня під час заходу.
Щочетверга о 13.00 запрошуємо до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара на цікаве дозвілля у «Простір дружній до дітей» за підтримки БФ «Слoв'янське серце».

210923 igroteka


Pets

  Сьогодні на занятті з англійської мови разом з малятами розпочали вивчення теми «Pets». Познайомилися з літерою Сс. Пограли у цікаві ігри, потанцювали. З нами весело!
  Запрошуємо на заняття у «Kids_clap» щочетверга о 12.00 до бібліотеки Гончара.

photo 2023-09-21 13-59-48


«Книгозайчики» і качка Кря

  Яке ж веселе засідання було цієї середи у читацькому клубі «Книгозайчики»! Спеціальна гостя, казкарка Юлія Мішутка, продемонструвала кумедну і дуже мудру аудіоказку «Швець Копитко та качка Кря», провела вікторину та логопедичну гру. Учасники станцювали танок каченят, виготовили яскраву поробку і поласували смачними призами. Запрошуємо до бібліотеки на читацькі заняття з творчою родзинкою!

200923 kachka kriaЦікавинки від кота да Вінчі

  Сьогодні діти познайомилися з новим для них видом мистецтва - балетом. Вивчили нові поняття: пачка, пуанти, " па". З великою зацікавленістю переглянули фрагмент фільму про класичний балет і закріпили знання - виготовшиши ляльку-балеринку.
  Щовівторка о 15.00 вивчаємо світову культуру разом!

190923 cat da vinci


Скарбничка ідей "Загадковий метелик" від чарівної матусі Оксани Турпітько

190923 matuci


Цікаве малювання

  18 вересня Марина Лебідь – відвідувачка бібліотеки та книголюбка, провела для відвідувачів книгозбірні чудовий майстер-клас "Чарівний світ гір". Під час заходу пані Марина розповіла про гори та познайомила дітлахів із нетрадиційним видом малювання. Юні відвідувачі із захопленням малювали пастеллю на папері гірський пейзаж та були в захваті від такого незвичайного й цікавого заняття.
  Дива у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені О. Гончара тривають, долучайтесь до цікавих майстер-класів щопонеділка в межах арт-терапевтичного центру ART-MOZAIKA.

180923 wonderfull world


У колі друзів

  Щопонеділка у бібліотеці відбуваються розвивальні заняття для малечі. Разом із батьками маленькі учасники/ці навчаються, розгадують цікаві загадки, дивляться мультфільми, пізнають нове та цікаве. Сьогодні говорили про осінь, дізнавалися та пригадували все що про неї відомо та створювали колажі. Запрошуємо до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара щодня!

180923 kolo


Презентація поетичних збірок Світлани Холодної-Лисак

  Сучасне життя бурхливе, непередбачуване і часом трагічне, але навіть у такому буремному світі завжди знайдеться острівець для доброго і натхненного. Таким рятівним острівцем для відвідувачів стала презентація збірок полтавської поетки, творчої особистості та небайдужої людини Світлани Холодної-Лисак.
  Сонячної осінньої днини, 17 вересня, до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара завітали поціновувачі віршованого слова, аби послухати талановиту авторку. Світлана Холодна-Лисак поділилася своєю громадянською позицією, декламуючи власні тексти, що увійшли до збірки «Я – Україна», та щиро поспілкувалася зі слухачами через ліричні монологи книжки «Ти – космос».
  Обмін емоціями, взаємопідтримка та невимушена атмосфера зробили зустріч затишною та душевною. Чекаємо на нові зустрічі в межах проєкту «Бібліотека – місце щасливих людей!».

170923 svitlana lysak


Цікаві кінопокази для всієї родини

  Сьогодні, 15 вересня, разом дивилися музичний мультфільм, який є своєрідним анімаційним шедевром і завоював премію «Оскар» за музичне оформлення. Таємнича історія юної русалоньки Аріель, котра побажала стати людиною, нікого не залишив байдужим. Чудові враження, традиційні подарунки від партнерів, затишна атмосфера – все це відбувається щоп'ятниці о 14.00! Запрошуємо до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара!

150923 kinopokaz


Територія юності

  Ось і скінчилось літо. Знову школа, навчання, спілкування з друзями та зустрічі в бібліотеці. Цього разу, 15 вересня, до Полтавської обласної бібліотеки імені Олеся Гончара завітали старшокласники 31-ї гімназії, щоб познайомитися з творчістю сучасних українських і зарубіжних письменників, які пишуть саме для юнацтва і про юнацтво. Такі інформаційні огляди під назвою «Територія юності» вже стали традиційними в межах літературного проєкту «Книга @ Школа». Учні зацікавилися книгами С. Гридіна, О. Рижко, А. Нікуліної, Дж. Гріна та інших. Дуже актуальними виявилися книги серій «Книжкова полиця підлітка», а також «Європейська підліткова книга».
  Сподіваємося, що відповіді на свої численні запитання юнаки й дівчата знайдуть у цих книгах, завітавши до бібліотеки.

150923 territoria


 

Словотворення української мови: віддзеркалення багатства і краси національного слова.

  Українська мова – це один із найбагатших і найкрасивіших мовних кодів у світі, і є однією зі складових її наповненості є розмаїття способів словотворення. 14 вересня на зустрічі студії «Розмова про мову» розглянули українське словотворення, його особливості та значення. Для того, щоб зберегти та розвивати українську мову, важливо вивчати її словотворчі особливості та використовувати їх у повсякденному мовленні. Це допоможе зберегти цей скарб для майбутніх поколінь та збагатити мовний фонд української культури.
  Долучайтеся! З нами ви знатимете більше!

photo 2023-09-14 16-20-14


Відкриття виставки Галини Вовченко «КОТОФОТО»

  14 вересня у залі мистецької літератури відбулося відкриття цікавої виставки, яка була присвячена «вусато-хвостато-пухнастій» темі. Це виставка про котиків, але насправді вона про людяність. За словами авторки, кожна із світлин – фактично портрет реальної тварини, доля якої перетнулася з людиною: герої світлин або живуть у їхніх домівках, або зустрічалися у знайомих, або вразили своєю унікальністю просто на вулиці. Котики не втрачають популярності ні на фронті, ні в тилу.
  Аудиторія була у захваті від конкурсу та приємних сюрпризів від пані Галини.
  Відвідати виставку Галини Вовченко «КОТОФОТО» можна щоденно з 9.00 до 17.00 до 28 вересня.
  Запрошуємо до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара!

140923 catsphotos


Весела соціалізація

  14 вересня на «Ігротеці» у бібліотеці Гончара маленькі відвідувачі весело здобували навички соціалізації через рольові та настільні ігри. Корисні та цікаві розваги чекають на усіх охочих у «Просторі, дружньому до дітей» за підтримки БФ «Слoв'янське серце» щочетверга о 13.00!

140923 igroteka


ABC

  Сьогодні на занятті з англійської мови разом з малятами продовжили вивчення алфавіту та познайомились з літерою Bb. Пригадали слова з теми «My family», пограли у пізнавальні ігри. З нами цікаво! 
  Запрошуємо на заняття у «Kids_clap» щочетверга о 12.00 до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара.

photo 2023-09-14 12-56-47


Вікторина «Полтавські автори та їх книги»

Poltavski avtors


Пригоди мультзайчиків

  Казкові історії часто стають ще яскравішими та цікавішими, якщо їх вдало перекласти мовою мультиплікації, тобто екранізувати. 13 вересня дитячий читацький клуб «Книгозайчики» переглянув мультик, знятий за класичною казкою італійського письменника Карла Коллоді. Учасники клубу намалювали персонажів твору, обговорили сюжет і поділились враженнями. До нових зустрічей!

130923 bookhares final


Зебра

  Сьогодні діти намалювали мрійливого героя мультфільму «Мадагаскар» – зебру Марті. Поповнили свої знання захоплюючими фактами про цю красиву і граційну африканську конячку з незвичним смугастим забарвленням.
  Цікаво та пізнавально на заняттях з малювання щосереди о 13.00 у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара.

130623 olivci


Цікавинки від кота да Вінчі

  Сьогодні, 12 вересня, діти дізналися про українські народні свята та обряди, які відбуваються восени. Познайомилися з такими поняттями як жнива, зажинки, вечорниці...
  Трохи погралися з осінніми кольорами, а наостанок створили гарний подарунок - барвисту фоторамку.
  Щовівторка о 14.00 вивчаємо українські традиції разом!

120923 cat da vinchi

 


 

Скарбничка ідей "Пташина веселка"" від чарівної матусі Тетяни Ільїнської


Штучний інтелект на допомогу бібліотекарям публічних бібліотек територіальних громад області

  12 вересня на навчанні онлайн не було важких програм з відео та фотомонтажу. Говорили про те, як покращити роботу бібліотекарів за допомогою штучного інтелекту та знайомилися з трьома нейромережами: чат-ботом, котрий допомагає опрацьовувати великі обсяги тексту, працювали з генерацією фотографій, вивчали алгоритми роботи та можливості інших додатків нейромережі, і, на останок, дізнались як покращити якість звукових файлів для подальшого їх використання у бібліотечних проєктах.
  Переглянути відео навчання можна на нашому youtube каналі за посиланням https://youtube.com/live/Z4iNWmyKN-M?feature=share. Далі буде…


Будинок із каменю і паперу

  Образ дому, оселі, будинку – це важливий символ, в який кожна людина вкладає свій сенс, залежно від власного емоційного досвіду. 10 вересня Клуб анонімних книголюбів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара говорив про книжки, в центрі сюжету яких змальовано оселю. Учасники пограли в інтерактивну гру «Що за дверима?», пройшли психологічний тест «Намалюй будинок» і переглянули тематичну книжкову виставку та презентацію. Чекаємо всіх книголюбів на подальших засіданнях!

100923 booklovers


Кінопокази в бібліотеці

  Сьогодні, 8 вересня, разом дивилися чудовий, цікавий пригодницький мультфільм про дружбу, взаємодопомогу та силу мрії.
Гарні враження, веселий настрій та традиційні подарунки  від партнерів – все це щоп’ятниці о 14.00  в Полтавській обласній бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара. Запрошуємо!

080923 kino


 

  Отримали від друзів бібліотеки чудові книжкові подарунки. Відтепер на наших користувачів чекають нові трилери, детективи та захопливі сучасні романи. Щиро дякуємо за меценатство! І запрошуємо до читання!

080923 new books


Цифрові сервіси платформи «Дія» на допомогу вивченню української мови

  В сучасному світі цифрові технології стають все більш доступними та корисними для різних сфер життя, включаючи освіту та вивчення мов. Сучасним інноваційним проєктом є цифрова платформа «Дія», яка виступає надійним союзником для тих, хто бажає покращити свої знання української. Цього четверга відвідувачі студії «Розмова про мову» ознайомилися з цифровими ресурсами платформи «Дія», які роблять вивчення української більш доступним і зрозумілим для всіх. Дізнавайтеся з нами більше!

photo 2023-09-07 15-47-55


Екоцінності для дітей в бібліотеці

  7 вересня в межах науково-популярного курсу для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» під такою назвою відбулася цікава зустріч із екоактивісткою та волонтеркою організації Volunteer Community Poltava – Іриною Коноз. Під час заходу малеча отримали нові знання, позмагалася в екогрі, завдяки якій навчалися сортувати різну сировину та переглянула мультфільм за темою. Як говорить пані Ірина: «З радістю проводжу такі екологічні заходи, адже навчити дітей простіше, ніж перевчити дорослих. З такими знанням, малеча зможе внести свій вклад у збереження чистоти навколишнього середовища та позитивно вплинути на майбутнє планети».
  Пригоди в бібліотеці тривають. Наступна екозустріч, яка присвячена Всесвітньому дню прибирання відбудеться 14 вересня о 14.00. Долучайтеся! Запрошуємо до бібліотеки!

070923 smitya


Ігротека в бібліотеці

  7 вересня маленькі користувачі цікаво і з користю провели час у бібліотеці. Грали, майстрували та випробовували себе в настільних іграх.
  Щочетверга о 13.00 запрошуємо до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара на цікаве дозвілля у «Простір дружній до дітей» за підтримки БФ «Слoв'янське серце».

070923 igroteka


Back to study

  Сьогодні на занятті з англійської мови разом з малятами розпочали вивчення алфавіту. Пригадали слова з теми «My family». Завдяки цікавим інтерактивним іграм повторили усе вивчене раніше. Танцювали та розважались!
  Запрошуємо на заняття у «Kids_clap» щочетверга о 12.00 у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара.

070923 english


Таємничий сад

  Осінь щойно почалася, а отже наші подвір’я ще яскравіють найрізноманітнішими квітами. 6 вересня учасники дитячого читацького клубу «Книгозайчики» зустрілися на засіданні «Таємничий сад», під час якого пригадали назви квітів, послухали про барвисті казки, переглянули пізнавальне відео та розгадали квіткову вікторину. Наостанок виготовили чудову закладинку із сухих рослин та пригостились запашним жасминовим чаєм. До нових зустрічей!

060923 bookhares2


Допитливий їжачок

  Ти чуєш цей шурхіт? Он там, у траві! Це ж їжачок прогулюється лісом. А чи знаєш ти, що ця тваринка має на своєму тілі аж 5000 голок? Вони прекрасно захищають його від небезпечних хижаків. Їжак – знайома всім дітям тварина, яку сьогодні вони охоче намалювали на папері. Творче заняття проходило весело і пізнавально, діти переглянули цікаві факти та мультфільм про цього лісового мешканця.

060923 paint 


Цікавинки від кота да Вінчі

  Сьогодні разом із котиком да Вінчі діти познайомилися із історією створення анімаційного кіно, а потім із задоволенням переглянули мультиплікаційний фільм про Котигорошка.

  Щовівторка о 14.00 вивчаємо світове мистецтво разом!

050923 cat da vinciКросворд «Художники Полтавщини»

050923 crossword


Симпатичне совенятко

  Під такою назвою 4 вересня відбувся майстер-клас від Наталії Дешко, майстрині народної творчості НСМНМ України. Учасники заходу працювали в техніці пластилінового живопису, створивши різноманіття яскравих, екзотичних та барвистих птахів. Щопонеділка о 14.00 запрошуємо до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара на цікаві майстер-класи в межах арт-терапевтичного центру ART-MOZAIKA.

040923 sova  Першого вересня на цікавих кінопоказах переглянули веселий фільм про шкільні пригоди, дружбу та пошук спільної мови з однокласниками і вчителями. Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара, як завжди, порадувала корисними призами від спонсорів. Бажаємо учням та педагогам вдалого навчального року!

010923 kino


Незламні українці!

  1 вересня до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара завітали семикласники ліцею № 31 на свій перший урок нового навчального року в умовах війни. Урок-бесіда на тему: «Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ!» зацікавив дітей. Працівники відділу читальних залів підготували відеоматеріали і розповідь про основні етапи здобуття та відновлення незалежності нашої країни. Учні поділилися своїми враженнями від побаченого й почутого, вшанували хвилиною мовчання загиблих захисників України і висловили свою віру в українську перемогу.

010923 nezlamni


Без минулого немає майбутнього

  Виїзне засідання бібліотечного патріотичного клубу «Я – громадянин» відбулося 1 вересня у зош №18. Учасниками години-роздуму «Шлях до незалежності» стали учні 5 класу.
  24 серпня - День Незалежності України. Цей день символізує нашу невпинну боротьбу за волю та самостійність. Він нагадує нам про той шлях, який ми пройшли та проходимо, щоб відстояти свою землю та здобути право на визначення своєї долі. Патріотів виховує історія.
  До нових зустрічей у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара!

010923 school


День знань у бібліотеці
 
  Незважаючи на ситуацію в країні, 1 вересня традиційно є днем початку навчального року у закладах освіти. Ось і сьогодні до бібліотеки на свій перший урок віртуально завітали старшокласники школи №24. Учні дізналися про важливість збереження свого ментального здоров’я, переглянули відео з психологами та разом з ними виконали вправи для поліпшення психічного стану.
  Вітаємо із новим навчальним роком та чекаємо на нові зустрічі!
 

010923 day of knoveledge


«Ми українці: честь і слава незламним!»

  На урок-змагання, присвячений Дню знань, до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара завітали учні Полтавської гімназії №31 та Ліцею №17 «Інтелект». Школярі пригадали неймовірні факти про нашу Батьківщину, віртуально побували в українських містах, вгадували мелодії і навіть наварили вареників і галушок.
  Перемоги, мирного неба і цікавих уроків усім українським школярам!

010923 lesson


Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ!

  Відчуття, які виникають першого вересня, не можливо порівняти ні з якими іншими. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей.
  Та з початком 2022 року настали великі випробування для нашого народу. Українська держава, пройшовши значний шлях у розбудові своєї незалежності, зустрілась з величезною перешкодою на цьому шляху – проти України була розв’язана повномасштабна війна.
  Але ніщо не може забрати у нас свято. На платформі ZOOM для школярів ЗОШ №24 пролунав перший дзвоник і відбувся святковий урок «Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ!». Говорили з учасниками про те, чим для кожного з нас є Україна, Батьківщина, Вітчизна, який зміст закладено у це слово.
  Виявляється, що відповідь на це запитання прихована у самому слові Україна. У кожній букві зашифровані певні символи нашої Батьківщини. Школярі були активні у декодуванні цих символів, слухали голос славнозвісного Кобзаря – Тараса Шевченка, створений за допомогою нейромережі та вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання!

010923 conference


Ці загадкові дракони

  В останній день літа до читальної зали на казкову зустріч «Цікавий світ драконів» в межах інтерактивного проєкту для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» завітали юні користувачі нашої бібліотеки. Дракони – найпопулярніші казкові істоти, що вийшли за межі книжок та підкорили світовий кінематограф, відеоігри й інший маскульт. Учасники дізналися, що у традиціях різних країн існує зображення драконів переважно злими істотами. У сучасній культурі вони часто стають гарними друзями дітлахів, а в деяких історіях навіть рятують героїв від недобрих людей.
  Діти подивилися медіа-презентацію, відео, мультфільми; отримали цікаві призи та величезне задоволення!
  До нових зустрічей у проєкті!

310823 dino


Мова в незалежній Україні

  Мова завжди була основним елементом нашої ідентичності, культурної спадщини та національної свідомості. І в контексті нашої незалежності питання мови набуває особливої важливості. У світі, де інформаційні технології набули переважаючого значення, мова стає не лише засобом спілкування, а й засобом впливу та взаєморозуміння. На зустрічі студії «Розмова про мову» цього четверга обговорили можливості кожного зробити українську мову ще сильнішою, більш доступною та впливовою. Долучайтесь та розширюйте власну мовну компетентність!

photo 2023-08-31 16-18-47


Простір дружній до дітей в бібліотеці

  31 серпня на традиційній «Ігротеці» у бібліотеці була цікаво, яскраво  та захоплююче. Маленькі відвідувачі грали в настільні ігри та опановували різні види конструктора. Ігри на будь-який смак чекають малечу щочетверга о 13.00.  Тож запрошуємо до бібліотеки Гончара у «Простір дружній до дітей» за підтримки БФ «Слoв'янське серце».

310823 igroteka


Пірати чарівного моря

  Захоплива тема піратів порадувала учасників дитячого читацького клубу "Книгозайчики" Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. Дітлахи з цікавістю переглянули тематичні книжки. Спеціальна гостя зустрічі, казкарка Юлія Мішутка, провела вигадливу командну руханку, виконала справжнсіньку моновиставу "Казка про піратів та зірку в пляшці". Малята шукали скарби в сенсорній коробці, розгадували кумедну вікторину, визначили правильний силует пірата і виготовили яскравий піратський корабель. Долучайтеся до неймовірних книжкових пригод!

300823 bookhares2


Сонячна квітка

  Серпень – місяць, коли небо вражає своєю синню, а поля залиті мільйонами сонць. То виграють жовтогарячими пелюстками пишні соняшники, вкриваючи простори золотим покривалом надзвичайної краси. Тож сьогодні, 30 серпня, діти намалювали символ української землі, символ незламності духу, квітку Сонця – соняшник.
  Запрошуємо на заняття з малювання щосереди о 13.00 до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара.

300823 olivci


Цікавинки від кота да Вінчі

  Цього дня малята переглянули фільм про музичні інструменти, згадали як вони звучать, а потім поринули у світ захоплюючої інтелектуальної гри «Музичні інструменти».
  Щовівторка о 14.00 знайомимося із мистецтвом разом!

290823 cat da vinci


Слава Героям нації!

  До Дня вшанування пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України 29 серпня працівники відділу читальних залів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара підготували годину мужності «Вічна пам’ять вам, полеглі герої!».
  Під час заходу учні 10 класу ліцею №1 висловлювали своє ставлення до російсько-української війни, роздумували, що є патріотизмом, що для кожного з них значить Україна, яку страшну ціну сплачує наш народ за свободу і незалежність. Діти переглянули відеоматеріали, присвячені захисникам, прослухали пісні та вірші у виконанні відомих українських артистів та аматорів.
  Герої не вмирають! Їх щиру жертву в минулому може врівноважити тільки наш щирий внесок у майбутнє!

290823 glory

 


Жито, пшениця та всяка пашниця

  21 серпня під такою назвою в бібліотеці пройшов майстер-клас від Наталії Дешко, майстрині народної творчості НСМНМ України. Учасники заходу створювали колоски злакових рослин в техніці орігамі. Використовували папір різніх відтінків жовтого та помаранчевого кольору. Кропітка праця дала свої результати – роботи вийшли яскраві та оригінальні.
  Щопонеділка о 14.00 запрошуємо до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара на цікаві майстер-класи в межах арт-терапевтичного центру ART-MOZAIKA.

210823 acthall


Творчі заняття для дітей у бібліотеці

  21 серпня діти здобували нові знання, грали, рахували та пробували себе в ролі акторів. «Коло друзів» завжди збирає кмітливих, активних, творчих та веселих! Пізнавальні заходи для дітей у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара розпочинаються в понеділок о 13.00 у «Колі друзів». Ведуча розвивальних занять – Оксана Безрук, викладачка медіариторики «Цифрового освітнього центру», який працює у бібліотеці.
  Запрошуємо! Запис у групу триває.

photo 2023-08-21 17-03-09


Потяг перемоги!

  21 серпня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбувся воркшоп "Потяг перемоги"! Провела його Юлія Кравченко – співзасновниця освітнього руху "СвіТи", сертифікована експертка з методики «Філософія для дітей». Заняття проводилося за авторською розробкою професора Університету Йонсей (Південна Корея) Фреда Джеремі Селігсона під назвою "Потяг миру". Освітня активність була спрямована на розвиток критичного мислення дітей через тренування навички запитування та вміння формулювати поняття, а також креативного мислення через візуалізацію концепту Перемоги.
  Захід об’єднав дітей, батьків, вчителів. Був час і для філософування, і для рухових активностей, і для малювання. Діти та дорослі збагатилися новим досвідом і поглибили своє розуміння поняття «перемога». А бібліотека збагатилася чудовими книжками видавництва «Дух і Літера», які подарувала пані Юлія!

210823 train of victory


 Мрійливий мультфільм

Мрійливий і казковий мультфільм порадував дітлахів на цікавих кінопоказах, які відбулися 18 серпня у бібліотеці Гончара. Маленькі глядачі з захопленням слідкували за пригодами хлопчика, який вирішив залишитись дитиною. До нових зустрічей!

65655665565656566656565656565


Проєкт "Пісня буде поміж нас" у бібліотеці
 
Уже втретє цього літа учасники проєкту "Пісня буде поміж нас" зустрілись із друзями Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара – дітьми та їх батьками, яких війна змусила переїхати до Полтави. Хлопці-музиканти: Іван Іноземцев, Євген Захарчук, Максим Меньшиков, Ігор Логвиненко і Владислав Возний – кожну зустріч із відвідувачами бібліотеки перетворюють у пісенне свято. Творча співпраця триває!
 
5545457785454545454545454

Літня інтелектуальна гра у бібліотеці
 

18 серпня відбулася літня гра бібліотечної серії інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?». Із читачами змагалася команда чарівних матусь, чиї дітлахи є активними відвідувачами Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. Гравчині на чолі капітанки Оксани Турпітько впевнено відповідали на запитання і здобули перемогу з рахунком 6:5. Примхливий 13 сектор порадував запитанням від партнера бібліотеки – організатора паб-квізів Дмитра Федорова.
Музична пауза у виконанні гурту студентів Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М. В. Лисенка "КУМИ" доторкнулася до сердець усіх відвідувачів і налаштувала на бадьорий лад.
Збирайте свою команду і долучайтесь до інтелектуально-мистецького дозвілля у бібліотеці!

4554544554455454545454545454Еволюція української мови: від проукраїнської до сучасності

Мова – не лише засіб спілкування та передачі інформації, а й невід’ємна частина національної ідентичності та культурного надбання України. ЇЇ розвиток навіть на тлі складної історії і зовнішніх впливів відображає відданість народу своєму національному доробку. Від етапу проукраїнської до сучасності мова пройшла довгий шлях впливів, змін та трансформацій.

Мовні особливості обговорили цього четверга на зустрічі студії «Розмова про мову». Долучайтесь! З нами цікаво!

 

photo 2023-08-17 21-51-14

  


Веселі розваги в бібліотеці

 17 серпня весело та цікаво було на традиційній «Ігротеці» у бібліотеці. Маленькі відвідувачі розважалися пізнавальними іграшками, настільними іграми та опановували різні види конструктора.

Ігри на будь-який смак чекають малечу щочетверга о 13.00. То ж запрошуємо до бібліотеки Гончара у Простір дружній до дітей за підтримки БФ "Слoв'янське серце".

 546565566556656565


Бульбашкове диво

17 серпня на подвір'ї бібліотеки відбулася STEM- лабораторія «Блискуча бульбашка» в межах науково-популярного курсу для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ». Завдяки цікавій ідеї Марини Білець, кандидатки біологічних наук, викладачки ПДМУ, волонтерки, біля бібліотеки відбувалися мильні дива. Пані Марина познайомила дітлахів із чарами мильних бульбашок та пояснила, чому вони сяють усіма барвами веселки. Пригоди у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара тривають!

454554545445544554545454

 


Берегиня роду

 

Сьогодні, 16 серпня, маленькі художники долучилися до ІІІ Всеукраїнського конкурсу малюнків «Що для мене Україна?», приуроченого до Дня Незалежності України. Обрали тему «Українські традиції» та намалювали символ єдності сім’ї і роду – українську хату. Поглибили знання дітей про українську оселю, переглянувши відеорозвідку «Українська хата на добро багата».

Запрошуємо на заняття з малювання щосереди о 13.00 до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара.

545454545454545445545445545445545454


Зустріч «Книгозайчиків» у бібліотеці

       Чергова зустріч дитячого читацького клубу «Книгозайчики», яка відбулася 16 серпня в Полтавської обласної бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара, порадувала учасників чудовою екранізацією книжки Роальда Дала -  "Матильда". Ця книжка вважається найпопулярнішою книжкою автора, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера». У свій час «Матильду» було визнано найкращою книжкою для дітей.

       Продовжуємо засідання клубу в форматі перегляду яскравих екранізацій відомих дитячих книжок, тож запрошуємо щосереди о 14.00 до бібліотеки! Пізнання безперервне!
                                            Книжка є в бібліотеці!

 455454545454545454455445


 


  5455445545454544554545454


Веселі заняття у бібліотеці

14 серпня група дітей навчалася та спілкувалася, а музична руханка та веселі ігри додали гарного настрою всім.
Пізнавальні заходи для дітей у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара  розпочинаються в понеділок о 13.00 у «Колі друзів». Ведуча розвивальних занять – Оксана Безрук, викладачка медіариторики «Цифрового освітнього  центру», який працює у бібліотеці.
Запрошуємо! Запис у групу триває.
 
8787877887877878

Квітка сонця

Під такою назвою 14 серпня у бібліотеці Гончара пройшов майстер-клас від постійної відвідувачки бібліотеки та книголюбки Марини Лебідь. Під час заходу пані Марина розповіла про золотий соняшник, який є одним  із символів  України  та познайомила дітлахів із нетрадиційним видом малювання. Юні відвідувачі із захопленням створювали на папері сонячну квітку пластиковою виделкою, та були в захват від такого незвичайного та цікавого малювання.
Дива у бібліотеці тривають, долучайтесь до цікавих майстер-класів щопонеділка в межах арт-терапевтичного центру ART-MOZAIKA.
 
5445455445455454545445
 

SMUHAсті підлітки
 
 
13 серпня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара завершився другий етап реалізації проєкту «SMUHA» за підтримки фонду #UnitedHelpUkraine. Заняття проходили за авторською методикою психологині, арттерапевтки Вікторії Назаревич і були покликані допомогти підліткам набути емоційної компетентності методами інтегративної арттерапії.
Наші «SMUHAсті підлітки» старанно відпрацьовували усі техніки впродовж п’яти зустрічей, і, безумовно, заслужили на подарункову – шосту. Влаштували такий собі «випускний вечір» з чаюванням, подарунками і переглядом фантастично чудового фільму «Співай». Але навіть на відпочинку була можливість застосувати отримані знання. Проаналізували героїв, які проживають не свої емоції та діють відповідно до нав’язаних їм цінностей і те, як їм вдалося змінитися, знайти себе. Кожен з учасників почув у фільмі саме свою мотивуючу фразу. Був час і для відкритого довірливого спілкування!
 
87788787877878788878778

Арт-терапія з відновлення емоційного балансу батьків та дітей триває

 

 11 серпня в межах тренінгового центру розвитку та самореалізації «Генезис» у бібліотеці Гончара відбулася підтримуюча зустріч «Ефективні способи подолання синдрому емоційного вигорання» для батьків і активних відвідувачів бібліотеки. Ведуча заходу – Тетяна Дзюба, психологиня, арт-терапевтка презентувала для присутніх психологічну гру «РаДіти знову. Сила гри», яка створена фондом Ridni спільно з Nazarevich ART. У грі немає обмежень: кожен дорослий і навіть дитина від 4 років може стати творцем і намалювати карту та прокласти по ній свій шлях до радості. Під час заняття учасники отримали практичні знання, які допоможуть запобігти негативним емоційним проявам, покращити навички групової взаємодії та збагатити скарбничку зовнішніх та внутрішніх ресурсів. Гра «РаДіти разом. Сила гри» – ефективний спосіб подолання синдрому емоційного вигорання та відновлення тілесної, емоційної, когнітивної та духовної рівноваги! Арт-терапія для дітей та батьків у бібліотеці триває. Працюємо разом із проєктом «SMUHA» за підтримки фонду UnitedHelpUkraine. Реєстрація за телефоном: 09918983

554456544554545454

 


 Цікаві кінопокази

 Один із найкращих відпочинків після активного тижня – цікаві кінопокази у затишному залі бібліотеки. 11 серпня постійні та нові відвідувачі книгозбірні переглянули зворушливий та повчальний мультфільм про дружбу лисеняти і мисливської собаки. Цікавий мультфільм студії Волта Діснея сподобався всім, як дітям так і дорослим.

До нових зустрічей у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара – на вас чекають нові та цікаві пригоди!

photo 2023-08-12 11-11-28

 


 Важлива подія в боротьбі за рівність та безпеку!

 10 серпня у «Цифровому освітньому центрі» бібліотеки Гончара відбувся захоплюючий квест для дітей віком від 7 до 17 років, розроблений ГО «Бюро гендерних стратегій та бюджетування» спільно з ГО «Еммаус», Філії «Фонду АVSІ в Україні», Міжнародної неурядової гуманітарної організації «SAVE THE CHILDREN» за фінансування фонду ООН «Освіта не може чекати». Дорослі та діти мали змогу взяти участь в заході у вигляді захоплюючого квесту для дітей віком від 7 до 17 років.

Тема квесту була дуже важливою та актуальною – говорили про гендерно зумовлене насильство. Метою заходу було підвищення обізнаності дітей та підлітків з питань рівності між жінками та чоловіками, гендерних ролей, поваги та вирішення конфліктів без насильства.
Відвідувачі отримали унікальну можливість навчатися у професійних тренерів, серед яких були експерти: Наталія Пилипенко та Анна Петренко. Вони наголосили на важливості створення безпечного оточення для наших дітей, особливо в умовах сучасних ризиків. Вивчали поняття гендеру, гендерної рівності, стереотипів та навичок конструктивного спілкування.

45455454544554545454


В цифровому освітньому центрі розташованого в стінах Полтавської обласної бібліотеки імені Олеся Гончара, відбулася інформаційна сесія з протидії гендерно зумовленому насильству.
Головною метою якої було підвищення обізнаності дітей і підлітків з питань рівності між жінками та чоловіками, нестереотипних гендерних ролей, взаємної поваги, вирішення конфліктів у міжособистісних стосунках без застосування насильства, а також права на особисту цілісність будь якої особи.
Експертки Ремша Вікторія, Наталія Пилипенко та Ганна Петренко, які виступили тренерками, акцентували увагу персоналу Цифрових освітніх центрів на тому, що сучасні ризики в умовах війни спонукають нас дорослих ще більше піклуватися про створення безпечного середовища для дітей і підлітків. Обізнаність дітей/підлітків у питаннях ГЗН залежить від нас – дорослих. Тому дуже важливо оперувати не сухими визначеннями, а пояснити/дати розуміння дітям/підліткам перш за все понять гендер і стать, гендерна рівність, гендерні стереотипи, види ГЗН та навички неконфліктного спілкування.
Інформаційна сесія відбулась в рамках співпраці ГО «Еммаус» та ГО «Бюро гендерних стратегій та бюджетування», спрямованої на реалізацію проекту «Інклюзивний доступ до безпечного навчання для дівчат, хлопців і підлітків, які постраждали внаслідок конфлікту», який впроваджується за підтримки ГО “Еммаус”, Філії “Фонду АВСІ в Україні”, Міжнародної неурядової гуманітарної організації “SAVE THE CHILDREN”, за фінансування фонду ООН "Освіта не може чекати"

 

4455454545454545454


 «Базові цифрові навички для людей елегантного віку» в бібліотеці

  Вже четвертий рік поспіль Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. Олеся Гончара працює в напрямку інформування населення щодо цифрових інновацій.   Користувачі будь-якого віку можуть безкоштовно опанувати цифрові навички та отримати консультацію фахівця, використовуючи онлайн-платформи за новим сучасним форматом. Так, і сьогодні відбулась презентація нового освітнього серіалу від Дія.Освіта – «Базові цифрові навички для людей елегантного віку», створеного Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), який ПРООН в Україні реалізує за фінансової підтримки Швеції.
  Адже саме серіал «Базові цифрові навички для людей елегантного віку» надасть можливість здобути знання з використання сучасних гаджетів, мобільних додатків, Інтернет-ресурсів та дозволить представникам старшого покоління відчути впевненість в цифровому світі та з легкістю користуватися онлайн-послугами. Ніколи не пізно вивчати нове та йти в ногу з часом!
  Додаткову інформацію ви можете знайти на офіційному веб-сайті diia.gov.ua або зв’язатися з бібліотекою за телефоном (0532)67-64-02.

030823 ucheba


 


Українські діалекти: колорит та різноманіття мовного спадку

 Українська мова поза літературною нормою надзвичайно багата і різноманітна від регіону до регіону. Це різноманіття проявляється в різнобарв’ї діалектів, які існують на території України.

Українські діалекти – це не тільки прості мовні варіанти, а й цінне культурне надбання, яке розкриває багатогранність і багатошаровість українського народу.
Цього четверга, 10 серпня, на занятті студії «Розмова про мову» у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара з’ясовували, як саме говорить Україна і що варто знати про українські діалекти. Приєднуйтесь

photo 2023-08-10 22-21-14

 


Ігротека в бібліотеці

 Ігротека видалась цікавою та пізнавальною. 10 серпня відвідувачі розважалися настільними іграми, малювали, опановували різні види конструктора, руханки стали цікавою розвагою для малечі. Ігри на будь-який смак чекають вас щочетверга о 13.00, тож запрошуємо до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара у Простір дружній до дітей за підтримки БФ "Слoв'янське серце".

454545545488787454545455445


Розмова про гроші

Науково-популярний курс для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» продовжує свою роботу. 10 серпня відбулося заняття «Історія грошей», на яке завітали користувачі бібліотеки Гончара.

Діти здійснили подорож у часи, коли були винайдені гроші, дізналися про роль, яку вони відіграють у сучасному світі. Учасники заходу переглянули презентацію та відео за темою, розгадали кросворд, відповіли на питання вікторини.
Зустріч завершилася переглядом книг та малюванням уявних купюр.

5454455445545445

 


Ходить гарбуз по городу

 Цього чудового віршика знають усі. Напевне, про гарбуза та його родичів і в майбутньому проказуватиме не одне покоління українських дітей. Сьогодні з маленькими художниками провели заняття-подорож у країну української народної казки та намалювали її персонажів. Роботи дітей під музичну казочку вийшли кольоровими та веселими.

Запрошуємо на заняття з малювання щосереди о 13.00 до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара. З нами пізнавально та цікаво!

5445545445545445


Зустріч «Книгозайчиків» у бібліотеці

Чергова зустріч дитячого читацького клубу «Книгозайчики», яка відбулася 9 серпня в Полтавської обласної бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара, порадувала учасників чудовою екранізацією книжки Льюїса Керолла – «Аліса в Країні Чудес». Ця книжка вважається шедевром дитячої літератури. Головна її відмінність від мільйонів інших схожих казок у тому, що світ цієї історії абсурдний і при цьому напрочуд логічний.

Продовжуємо засідання клубу в форматі перегляду яскравих екранізацій відомих дитячих книжок, тож запрошуємо щосереди о 14.00 до бібліотеки! Пізнання безперервне!
Книжка є в бібліотеці!

454454554454554


 


 Фарби перемоги
 
 
Під такою назвою 7 серпня відбувся майстер-клас із розпису на тканині. Модераторкою вже традиційно була талановита мисткиня, волонтерка Світлана Бондарева. Малювали нашу безмежну віру в перемогу, фарбами синьо-жовтих кольорів, фантазували, створювачи гарний настрій. Символи України прикрасили одяг учасників заходу.
Гайда до бібліотеки! Адже на вас завжди чекають цікаві книжки та яскраві майстер-класи від арт-терапевтичного центру "Арт-мозаїка"!
 
458445454554455454454554

Коло друзів збирає кмітливих, активних, творчих та веселих!

7 серпня група малюків навчалася, грала, працювала та спілкувалася в адаптаційній групі. Разом раділи щасливим моментам дитинства!

Пізнавальні заходи для дітей в Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара розпочинаються в понеділок о 13.00 у «Колі друзів». Ведуча розвивальних занять – Оксана Безрук, викладачка медіариторики «Цифрового освітнього центру», який працює у бібліотеці.
Запрошуємо! Запис у групу триває.

 54455454545454

 


photo 2023-08-07 13-28-55

 


Декапсуляція емоцій
 
         6 серпня у бібліотеці Гончара відбувся п’ятий модуль «Декапсуляція емоцій» в межах проєкту «SMUHA-ПІДЛІТКИ» за підтримки фонду UnitedHelpUkraine.

         Багато людей підсвідомо пригнічують свої емоції, намагаючись уникнути незручних або неприємних почуттів. Це може бути спричинено соціокультурними нормами, страхом перед відвертістю, неувагою до своїх емоцій або нездатністю їх розпізнавати. Термін «декапсуляція емоцій» відноситься до процесу їх розкриття, розуміння та вираження. Цей процес може бути корисним для підтримання психологічного благополуччя та становлення більш емоційно гнучкої особистості.

         Виконуючи запропоновані техніки, такі як «Рик джунглів», «Водоспад», «Виверження вулкану», підлітки вчилися усвідомлювати та вивільняти свої емоції. Наостанок створили спільне графіті на імпровізованій стіні зі стейч-плівки, як знак подяки фонду UHU за чудову програму розвитку емоційної компетентності!

 4545455454455445


Затишний відпочинок у бібліотеці

  Цікаві кінопокази щоп'ятниці в бібліотеці – це чудовий затишний відпочинок для всієї родини. Веселий сюжет мультфільму про звірят додав учасникам настою і подарував яскраві враження. 4 серпня відвідувачі кінопоказу традиційно отримали сюрпризи під час книжкової лотереї та подарунки від партнерів. До нових зустрічей у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара!

photo 2023-08-04 15-45-42


Хоум арт-терапія

  Сьогодні, 04 серпня у бібліотеці Гончара вперше відбувся майстер-клас для батьків «Намалюй своє ім’я». У центрі уваги цієї техніки – феномен ідентичності, ідентифікації, самосприйняття. Здатність малюнків «говорити» допомогли розкрити центральні проблеми, на які раніше не зверталась увага. За допомогою різних форм та кольорів учасники групи відтворили власне відчуття себе, а потім проаналізували зміст свідомого і несвідомого.
  Попереду багато цікавого, долучайтеся!

040823 parents


Український кінематограф в умовах війни

  Запит суспільства на збільшення україномовного контенту призвів до оновлення української естради та кінематографа. Пісні українською лунають звідусіль, «Мавка» тріумфально пройшла на світових екранах, кінематографічні вироби відзначаються зростанням національної свідомості і патріотизму. Фільми документального і художнього кіно стали віддзеркаленням подій, що відбувалися в реальному часі, демонструючи героїзм, витривалість та мужність українських військових та цивільного населення.
  Вплив українського кінематографа на суспільство обговорили на зустрічі студії «Розмова про мову» цього четверга. Запрошуємо! З нами цікаво!

photo 2023-08-03 15-59-58


Яскраві дослідження

  3 серпня в межах науково-популярного курсу для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» відбулася STEM-лабораторія «Кольорова хімія». Завдяки цікавій ідеї Марини Білець, кандидатки біологічних наук, викладачки ПДМУ, волонтерки, у бібліотеці відбувалися різнокольорові дослідження! З'ясували звідки беруться кольори, як вони змішуються та створювали веселку з різнокольорових розчинів.
  Пригоди в бібліотеці тривають. Запрошуємо щодня!

030823 chemistry


Пізнавальне дозвілля

  3 серпня відвідувачі бібліотеки грали в різні настільні ігри, рахували, малювали, вчилися спілкуванню, продовжували дізнаватися нове. Розваги на будь-який смак чекають вас на щотижневій «Ігротеці», тож запрошуємо разом із БФ «Слов’янське серце» до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара.

030823 igroteka


 Repeat and remember!

  Сьогодні, 3 серпня, на занятті з англійської разом із малятами пригадали усі, вивчені раніше, теми. Потанцювали, пограли в інтелектуальні ігри, переглянули корисні відео. З нами весело і пізнавально!
  Запрошуємо на заняття у «Kids_clap» щочетверга о 12.00 до бібліотеки Гончара!

photo 2023-08-03 13-52-44


Книжка є в бібліотеці

  Сьогодні, 2 серпня, відбулася чергова зустріч дитячого читацького клубу «Книгозайчики» у форматі перегляду яскравих екранізацій відомих дитячих книжок. Цієї середи «мультзайчики» переглянули фільм за книжкою Дж. К. Ролінг «Гаррі Поттер. Філосфський камінь».
  Книжка є в бібліотеці, тож запрошуємо до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара.

020823 multhares


Цікавинки від кота да Вінчі

  Сьогодні, 1 серпня, діти разом з Котиком робили веселу руханку, мандрували містами України, знайомилися із найдивовижнішими будівлями та архітекторами. А потім із великим задоволенням намалювали свої фантазійні споруди.
  Щовівторка о 14.00 вивчаємо культуру нашої країни разом!

010823 cat da vinci