dep logo 061 

vactination covid 19 

28.11-Chat

29-caledoscop

  емблема УІК

osvita diia gov ua

club focus1

pravo 01

teen reading 01

 

Пошук по сайту


Новини

2021 РІК - БІБЛІОТЕЦІ 45 РОКІВ!

      


 

pokaz kiber bezpeka 


«Дари і скарби»: гортаєм сторінки

  Теплою і щирою виявилася розмова 26 листопада у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара під час презентації поетичної збірки Ірини Баб’як «Дари і скарби», що вийшла цього року у видавництві «Дивосвіт». Навіть формат онлайн не завадив відчути красу вишуканого українського слова полтавської авторки, познайомитися з її перекладами з російської, польської, англійської, італійської та інших мов. Особливо приємну атмосферу створювали музичні композиції, які перегукувались із поетичними рядками. А життєва мудрість зі сторінок збірки стане у пригоді кожному читачеві, який захоче познайомитися із творчістю Ірини Баб’як ближче.
  Тож запрошуємо до читання!

211126 babyak


Творче засідання

  Тема про художників як персонажів літературних творів виявилась настільки широкою і цікавою, що однієї зустрічі для неї критично мало. Тому 26 листопада Клуб анонімних книголюбів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара влаштував другу серію засідання «Художники хиткого світу».
  Цього разу учасники клубу поговорили про екранізації книжок, присвячених живописцям. Переглянули тематичне відео, поласували новою порцією цукерок зі світовими шедеврами на обкладинці та обговорили прочитані останнім часом книжки. Не втримались і знову намалювали ілюстрації-загадки, уявивши себе художниками.
  У нашому клубі панує творча та весела атмосфера. Долучайтеся!

211126 booklovers


 

65444874845548487878787 


Чарівна зустріч із Мією Марченко

  На календарі ще тільки листопад, а вже неймовірно хочеться пухкого снігу та веселої передсвяткової атмосфери. Казкового настрою може додати не лише запах мандаринок та сяйливі вогники, а й цікава зустріч із авторкою різдвяного фентезі.
  25 листопада в межах проєкту «Українські акценти» Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара спілкувалися онлайн із письменницею та перекладачкою Мією Марченко. Зустріч видалась справді чарівною та затишною.
  Учасники випробували власну інтуїцію в грі «Правда-вигадка», завдяки якій дізналися цікаві факти про гостю, слухали натхненну розповідь про творчість, ставили безліч запитань і навіть побачили робоче місце Мії Марченко та рукописи майбутнього твору.
  До спілкування долучилися й учні Полтавського НВК №16, обласного наукового ліцею-інтернату імені А. С. Макаренка та ЗНЗ № 38, школярі якого отримали сувенір від бібліотеки за найкраще запитання.
  Дякуємо Мії Марченко за позитив, віру в добро та світло і захопливі історії! До нових зустрічей!

211125 mia marchenko


 


masters of peoples art

 


 КРАЄЗНАВЧА СТРІЧКА ЧАСУ 

Гомін віків, над Полтавщиною...

sampson cherch


 


 


Книжки про художників
 
    І письменники, і художники, як і будь-які митці, тонко відчувають красу цього світу, тож у літературних творах нерідко героями є саме живописці. Учасники Клубу анонімних книголюбів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара вирішили, що це надзвичайно цікава тема і зібралися 21 листопада на засідання «Художники хиткого світу».
   Книголюби привітали нового учасника, переглянули та обговорили виставку книг та інформативну презентацію, поласували цукерками в обгортках зі світовими шедеврами, побіжно відгадуючи автора картини, і навіть самі спробували створити ілюстрації до книжок.
Запрошуємо до Клубу анонімних книголюбів – у нас завжди цікаво і затишно.
 
5454784542545454212574845221
 

211125 movni peluski 


 


 

Народжені бути вільними

  21 листопада Україна відзначатиме День гідності та свободи. В межах цієї події у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара для учнів 8 класу Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І. П. Котляревського був проведений медіаекскурс «І свободи вітер вирвався на волю». Діти дізналися про події, на основі яких був започаткований цей день, переглянули відеоматеріали, які висвітлювали важкі буремні дні Помаранчевої революції і Революції гідності та обговорили, що ж означає бути гідною людиною та громадянином своєї країни.

211118 tehnika


 

Коли гідність понад усе

  Невдовзі всі свідомі українці будуть відзначати День гідності і свободи. Тому в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара відбулася патріотична година-зустріч із учасником подій на Майдані, добровольцем і ветераном сучасної війни Тарасом Синяговським. Учні Полтавського багатопрофільного ліцею № 1 ім. І. П. Котляревського із захопленням слухали спогади про події в Києві зими 2013-2014 років, дізналися про Полтавський майдан, про беззаконні дії влади і протистояння свідомих українців тому свавіллю. Щире подивування і захоплення викликала розповідь Тараса Синяговського про перебування у полоні, про його побратимів із батальйону «Айдар» та власні переконання ветерана. Приємно, що такі зустрічі для юнацтва змушують поміркувати разом, що таке гідність, патріотизм, рідна історія, мова. Тож далі обов’язково буде!

211118 actovi zal


 

Гортаючи скорботні сторінки

  18 листопада у відділі читальних залів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара відбувся захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій. На вечір пам’яті «Чорні крила голодомору» були запрошені восьмикласники та вчителі Полтавського ліцею № 1.
  Учні дізналися про історичну епоху, передумови, причини та наслідки голодного геноциду нашого народу, про цілий пласт публіцистичної та художньої літератури, яка є у фондах бібліотеки для юнацтва.
  На заході звучали вірші, уривки з художніх творів, демонструвалися фрагменти документальної хроніки.
  Бібліотекар звернула увагу учасників заходу на те, що треба вивчати і пам’ятати трагічні сторінки своєї історії, щоб ніде і ніколи не повторилося страхіття, яке пережили українці на рідній землі.

211118 scorbotni storinki


 

Х ювілейний обласний конкурс для учнів 6-11 класів
«Здорове життя – успіх буття»


  17 листопада 2021року відбувся Х ювілейний обласний конкурс онлайн для учнів 6-11 класів «Здорове життя – успіх буття», організований та проведений Комунальним закладом Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді». Метою якого є залучення учнів до поглибленого вивчення природничих дисциплін, формування науково-дослідницького, еколого-біологічного світогляду та популяризація здорового способу життя.
  У журі конкурсу (номінація «Соціальна реклама») взяла участь завідувачка відділу соціокультурної роботи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара – Наталія Рисенко. Роботи вразили членів журі своїм неординарним підходом та актуальністю ідей. Були переглянуті та заслухані роботи понад ста конкурсантів. Усі учасники будуть нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, а переможці – цінними подарунками.
  Пишаємось активною молоддю Полтавщини!

211117 man concurse


 


 


 Вебліографія : Міжнародний день студента

inter day student


16 листопада Міжнародний день толерантності

  16 листопада до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара на мультимедійну бесіду онлайн «Ти вмієш бути толерантним?» завітали школярі ЗОШ № 24.
  Учні ознайомились з поняттям "толерантність" та основними рисами толерантної та інтолерантної особистості, дізнались, як розвивати адекватну самооцінку, вміння аналізувати, приймати рішення, обирати правильну позицію; виховувати спостережливість, уважність до інших людей та здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе, встановлювати стосунки на доброзичливій основі.
  Цікаві повчальні притчі сприяли формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, виховання згуртованості та шанобливого ставлення між учнями.
  До нових зустрічей у бібліотеці!

211116 buti tolerantnim


 

 


 

Правові відносини однокласників

  15 листопада у відділі читальних залів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара в межах клубу «Феміда» відбувся правовий лекторій «Булінг. Стоп агресії!» Під час заходу учні 5-го класу загальноосвітньої школи №5 отримали інформацію та переглянули відеоролики за темою.
  Керівник клубу Бондар О. М. відповіла на запитання школярів відносно різних видів булінгу (словесного, фізичного, соціального, кібербулінгу) та надала рекомендації як досягти взаєморозуміння в стосунках.
  Діти активно приймали участь в обговоренні питань взаємовідносин у класі та соціумі. Захід сприяв вихованню у підростаючого покоління взаємоповаги, вмінню спілкуватись в колективі та вирішенню спірних питань мирним шляхом.

211115 pravo


 


Осіння гра «Що? Де? Коли?»

  Осіння гра бібліотечної серії інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?» у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара видалася насиченою та цікавою.
  14 листопада за круглим столом зібралася команда Полтавського обласного відокремленого підрозділу ГО «ВГО «Солідарна молодь». Гравці під впевненим лідерством Тетяни Кісельової майже перемогли із перспективним рахунком 4:6. Вовчок подарував учасникам та глядачам захопливе різноманіття: бліц, питання із чорної скриньки, музичне запитання.
  Інтереси знавців традиційно захищала надійна партнерка бібліотеки, голова ГО «Нова Полтава», Юлія Городчаніна, яка привітала та підбадьорила команду.
  Чудовим подарунком для гравців стали книжки наших яскравих партнерів – видавництва «Ранок».
  Збирайте свою команду і долучайтеся до бібліотечних ігор «Що? Де? Коли?»!

211114 what where when


 

Екзотичне видавництво Safran Book


  Східний світ дуже відмінний від нашого, загадковий та цікавий. Такою ж є і східна література. 11 листопада працівники Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара познайомились із першим в Україні сходознавчим видавництвом Safran Book та його засновницею Світланою Призинчук на онлайн-зустрічі, організованій БФ «Бібліотечна країна».
  Почули про дитячі книжки, китайські та тибетські легенди, мистецькознавчий нон-фікшн і сучасну східну літературу. Пані Світлана розповідала дуже захоплено, тож виникло бажання прочитати усі названі твори. Особливо смачною була розповідь про національну китайську кухню та книжку з цікавою назвою «Мурахи лізуть на дерево».
  У бібліотекарів одразу ж виникло кілька ідей, як можна популяризувати таку незвичну і колоритну літературу. Пізнання безперервне!

211111 safran book


 Є така настільна гра «Антикорупційна мафія»!

 Про нову інтелектуальну гру  для молоді «Антикорупційна мафія» команда Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара дізналася від ГО «Нова Полтава» і вирішила запросити 10 листопада старшокласників загальноосвітньої школи № 38 до бібліотеки. 
 Гра видалася реалістичною, багатою на бурхливі емоції, цікаві спічі, неймовірні підозри та пояснення. Активність гравців неймовірно потішила! Компетентна модерація Юлії Городчаніної вражала! Кожен учасник події міг показати себе та аргументувати власну позицію, що теж дуже важливо! Ігрова ситуація закінчилася неочікувано – перемогли корупціонери, тож є простір для удосконалення. 
 Бібліотека  – майданчик для нового та цікавого!
 Працюємо для молоді, далі буде!

211110 zahid2


 

Бібліотечний медіапростір

  10 листопада в межах інформаційної кампанії «Місяць цифрової грамотності» відбулося інтерактивне заняття «Бібліотечний медіапростір», на яке до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара завітали десятикласники ЗОШ №38. 
 Модератор інформувала учасників заходу про інструменти, що змінюють наше мислення і поведінку. Старшокласники дізналися, що медіаповідомлення не презентують реальність, а лише репрезентують її та отримали застереження щодо того, що будь-які  повідомлення сконструйовані людьми, тому необхідно пам’ятати про це і тримати безпечну дистанцію, розвивати критичне мислення. А бібліотека завжди допоможе!
  Також учні отримали інформацію, які саме активності пропонує бібліотека в межах кампанії «Місяць цифрової грамотності». Адже  саме в бібліотеці можна навчатися, проходити квести, брати участь у тренінгах з медіаграмотності та, навіть, створювати блогерське відео.

211110 bibl mediaprostir


 

Тримай ФейкоДистанцію

  9 - 10 листопада з ініціативи Державної бібліотеки України для юнацтва (м. Київ), на базі Житомирської бібліотеки для юнацтва, пройшла Х Школа професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва, молоді». Серед спікерів заходу була головний бібліотекар відділу соціокультурної роботи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара Валентина Гринько. 

  Молоді бібліотекарі з найвіддаленіших куточків України могли долучитися до тренінгу «Тримай ФейкоДистанцію» і «прокачати» свої м’язи медіаграмотності та потренувати мозок в умінні аналізувати та перевіряти інформацію на достовірність, враховувати контекст і масштаб, розуміти причинно-наслідкові зв’язки. Все це потрібно, щоб не потрапити на гачок пропагандистів і маніпуляторів.
  Бібліотекарі, які зможуть оволодіти навичками критичного мислення та медіаграмотності можуть принести багато користі своїм громадам. Тому варто йти в ногу з часом і навчатися протягом життя, адже світ швидко змінюється –  зупинятися не можна.

211110 Gitomir


 Будь гідним громадянином своєї країни

  10 листопада до відділу читальних залів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара завітали учні 10 класу ЗОШ № 38, які стали учасниками  тематичної зустрічі «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!», присвяченої Дню Гідності і Свободи.
  В ході заходу присутні дізналися про події, що відбулися в Україні восени 2004-го та листопаді 2013 - лютому 2014 років. Бібліотекарі розповіли про майданівців, що стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
  Учні переглянули відеоматеріали, присвячені захисникам демократії, а також уривки з документальних фільмів, прослухали пісні та вірші у виконанні відомих українських артистів та аматорів. 
  Всі подані матеріали будуть корисними школярам при подальшому вивченні історії України.

211110 buti gromad


 


 

  


 

Диктант національної єдності відбувся!

  9 листопада, в День української писемності та мови, Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара традиційно долучилася до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Цю унікальну акцію Національна радіокомпанія України започаткувала ще 2000 року.  Відтоді українці з усіх куточків світу можуть написати радіодиктант і з’ясувати, наскільки добре знають мову.
  Приємно, шо в цей святковий день серед інших до книгозбірні завітали і восьмикласники Полтавського ліцею № 33. Перед написанням тексту учні дізналися про традиції проведення Диктанту єдності, подискутували про престиж і моду на українську мову серед молоді, взяли участь у невеличкій мовній грі. Сам текст диктанту викликав бурхливі емоції у всіх присутніх. А по закінченню написання на онлайн-обговоренні учасники з-поза меж бібліотеки  мали змогу поділитися враженнями, обговорити складні випадки написання, а головне – привітати зі святом, відчути піднесений настрій усіх, хто любить рідну мову. Справді, мова єднає!

211109 dictate ukraine languade


 

  


 


 

Більше як 100 бібліотекарів області навчалися формуванню медійної культури молоді

  2 листопада став днем інтенсивного навчання більше ніж 100 працівників публічних бібліотек Полтавської області – вони взяли участь в обласному семінарі-тренінгу онлайн "Роль сучасної бібліотеки у формуванні медійної культури молоді", організованому Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва імені Олеся Гончара. Захід відбувся в межах проведення Місяця цифрової грамотності, оголошеного Міністерством цифрової трансформації України.
  До навчання на платформі ZOOM долучилися фахівці публічних бібліотек територіальних громад області, що працюють з юнацтвом та молоддю і бажають удосконалювати свої уміння й навички у медійній сфері.
  Учасникам семінару-тренінгу надали консультації та поділилися  досвідом роботи фахівці Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара, Державної бібліотеки України для юнацтва та КЗК "Кременчуцька міська публічна бібліотека". Їх виступи були різноплановими, цікавими та практичними.

211102 seminar final1

211102 seminar final2


 Поетичне засідання

  Осінь – час поезії, медитативних мелодій та ароматного чаю. Учасників Клубу анонімних книголюбів об’єднали ці фактори на ліричному засіданні «Життя в римах і без», яке відбулося 2 листопада в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара.
  Книголюби читали вірші улюблених авторів, тексти сучасних пісень, гортали поетичні антології та збірки. Поезія – це до щему красиво!
  Родзинкою засідання стало поетичне ворожіння на осінньому листі, яке супроводжувалось теплими бесідами і смачним частуванням.
  Завітайте і ви на наші затишні осінні книжкозустрічі!

2111101 knogolubi


Bagryanyi

 


І знову Хлопчик, Що Вижив
 
   Фантастичний світ Гаррі Поттера і досі хвилює та цікавить молодь, а книжки про Хлопчика, Що Вижив можна перечитувати безліч разів. Тому учасники Клубу анонімних книголюбів із ентузіазмом сприйняли поттеріану як тему засідання.
  29 жовтня книголюби зібралися в атмосферно прикрашеній вітальні Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара на чаклунську вечірку.
  Знайомились із новачками, грали в кумедну гру, обговорювали улюблених персонажів та найяскравіші моменти саги Дж. К. Ролінг, переглянули тематичне відео.
  Бібліотека та Клуб анонімних книголюбів бажає усім доброї магії і світлих книжкових чарів!
554454554545454545454

 


«Літературні герої на сторожі здорового способу життя»

 

   Шкільні канікули ще не закінчилися. А бібліотечний проєкт «Територія юності» ще триває. Саме в межах цього проєкту в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара 29 жовтня відбулася онлайн-зустріч з учнями загальноосвітньої школи № 24. Тема зустрічі «Літературні герої на сторожі здорового способу життя» виявилася, як ніколи, актуальною. У цікавій пізнавальній формі учасники зустрічі ознайомилися з художніми творами, в яких герої дбають про своє здоров'я, а також з книгами по психології та біології, люб'язно наданими бібліотеці Українським інститутом книги. Гарно ілюстровані енциклопедії та інші науково-популярні видання дали поради, як позбутися шкідливих звичок та набути корисних, як не стати залежним, як стати на заваді негативному психологічному впливу однокласників. Школярі дійшли висновку, що бути здоровим – бути в тренді. 

55454455454454545454


У здоровому тілі – здоровий дух!

   Незважаючи на канікули, учні 9-х класів Полтавської ЗОШ №24 завітали 27 жовтня до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара на онлайн-захід, присвячений культурі здоров'я.

   В ігровій формі присутні дізналися багато цікавого про здоровий спосіб життя, розвінчали деякі зі стереотипних міфів про здорове харчування, познайомилися з новими видами спорту, запропонованими для шкіл, з новими олімпійськими видами спорту та з видами спорту, які поки що не входять до списку олімпійських.
   Старшокласники проявляли активність у відповідях на питання вікторини, і висловили бажання ще неодноразово зустрітися з працівниками бібліотеки на онлайн- та офлайн-заходах, щоб і надалі дізнаватися багато цікавого і корисного.
Тож до нових зустрічей!
455454545454545454

Екологія продуктів харчування
 
   Екологія продуктів харчування – глобальна проблема, адже вона пов'язана не лише зі здоров'ям людини, але й має вплив на всю економіку країни. Якість продуктів харчування впливає на рівень життя, соціальну активність людини, на демографічний аспект нашого існування.
26 жовтня Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. Олеся Гончара віртуально завітала на гостину до школярів ЗОШ № 24 з мультимедійною бесідою «Екологія продуктів харчування».
   Учні дізнались про небезпеки деяких продуктів харчування, що містять шкідливі речовини; про негативний вплив цих продуктів на організм людини, який призводить до тяжких наслідків; розширили знання про канцерогенні речовини, ГМО, рослинні естрогени, харчові добавки.
Школярі отримали поради щодо обмеження потрапляння до організму шкідливих харчових добавок та можливості дотримуватися безпечного та корисного для здоров'я харчування.
До нових зустрічей у бібліотеці!
554544565545454

Інфомандри цікавими містами
 
   З 2007 року, вперше в історії людства, кількість міського населення перевищила кількість сільського населення. І тенденція зростання міського населення зберігається. Це означає, що з містами буде тісно пов'язане наше майбутнє.
26 жовтня студенти Полтавського політехнічного фахового коледжу  https://sites.google.com/polytechnic.co.cc/main завітали до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара на інфомандри «Урбаністика: твоє улюблене місто». Гості заходу дізналися, який населений пункт можна назвати містом, чому в деяких містах жити комфортно, а в деяких – ні, що таке вулична культура та філософія міста. Студенти справді кмітливі: візуальну вікторину розгадували легко і з гумором, ділилися враженнями від різних міст України та світу.
   Поговорили про те, як кожен з нас може зробити міський простір довкола зручнішим і привабливішим. Дізналися, з яких джерел можна почерпнути більше інформації про урбанізм.
  Робімо світ приємнішим, доступнішим і екологічнішим. Усе в наших силах!
 
54544554454588742248445254454455545454

Цікавий світ енциклопедій!
 
   26 жовтня була проведена онлайн екскурсія в читальній залі Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара для учнів 6 – го класу ЗОШ № 14, класний керівник Корж Є. З розповіді бібліотекарки діти дізналися про замки і фортеці, які будували українські вояки, щоб захистити свою землю від постійних зазіхань сусідніх держав, про зброю та її постійне вдосконалення. А також ознайомилися з книгами, що розповідають про історію українського козацтва, фортифікацію міст, поселень, монастирів і храмів та становлення незалежності нашої держави.
До нових цікавих зустрічей!!!
 
56655655969655565

Канікули у бібліотеці!
 
   Під час осінніх канікул школярі загальноосвітньої школи №5 завітали до бібліотеки на цікаве заняття «Як розвивати особистi якостi» в межах тренінгового центру розвитку та самореалізації «Генезис». Під час заходу познайомилися з літературою за темою, завдяки відеоматеріалам розглянули різни методи і теорії, як працювати над собою, як самостійно можна самовдосконалюватися, познайомилися з вправами на розвиток, розкривали власні дослідницькі здібності та вдосконалювали комунікативні навички. 
Головна мета заходу – надати дітям імпульс до розуміння необхідності розвитку своїх особистих якостей, додати впевненості в собі, навчити шукати інформацію, яка допоможе працювати над собою і розвивати у себе гідні навички та якості.
Запрошуємо до бібліотеки! Пізнання безперервне!
 
454554545454554

Марина Шевченко: давати простір своїй і «Дитячій фантазії»
 
   25 жовтня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулося відкриття виставки робіт вихованців художньої студії «Кольорова зебра» під керівництвом Марини Шевченко. Різнобарв'ям кольорів та сюжетів представлені дитячі малюнки, а також авторські роботи у виконанні керівника студії.
    Діти із задоволенням презентували свої роботи, ділилися творчими планами. Приємним моментом зустрічі стала лотерея з призами для всіх учасників та подарунки від директора творчого культурного центру «Артландія» Ірини Григорової.
Велике значення має виставка дитячих робіт і для батьків, які добре розуміють, що малювання – один із засобів всебічного розвитку дитини.
   Запрошуємо всіх охочих відвідати виставку «Дитячі фантазії», яка буде діяти до 15 листопада!
 
5453254585453553

Глобальній тиждень медіа та інформаційної грамотності розпочався!

 

   24 жовтня жінки елегантного віку – учасниці ГО «В гармонії з життям» завітали до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара щоб взяти участь у тренінгу «Відеоблогінг – як створити свій унікальний контент» до Глобального тижня медіа та інформаційної грамотності (Global Media and Information Literacy (MIL) Week), що відзначається 24-31 жовтня.
   Ця міжнародна ініціатива започаткована у 2012 році та проводиться ЮНЕСКО, щоб відзначити прогрес у критичному сприйнятті інформації.
Коли аудиторія мотивована, то і заняття проходять жваво і гамірно. Учасниці громадської організації мають серйозний підхід до медіаграмотності і були неодноразовими учасниками подібних заходів. Вони мають активну життєву позицію і намагаються позиціонувати себе у суспільстві, тому навички з медіатворчості саме на часі. Також корисним було розглянути, як нами можуть маніпулювати через медіа. Тема потребує системної роботи. Отже далі буде!

248284304 3106209866275469 7248545566125488715 n 


 

 


 

 

 


Служимо Богу й Україні

   25 жовтня в Україні відзначають День військового капелана. До цього свята у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася зустріч «Служимо Богу й Україні», на якій був присутній отець Сергій Сущенко.
  Отець Сергій поділився пережитим і осмисленим під час перебування на Сході України, згадав Майдан, Революцію гідності, друзів-захисників, побратимів.
   Старшокласники дізналися про походження нового для них поняття «капелан», про роль військових священників у нашій сучасній історії, познайомилися з низкою книжок на тему російсько-української війни, виданими Інститутом національної пам'яті, серед яких такі: «Капелани. На службі Богу і Україні», «Волонтери: сила небайдужих», «Дівчата зрізають коси», «Соняхи. Духовність на час війни».
   Зустріч із отцем Сергієм показала необхідність таких серйозних розмов для сучасних підлітків, оскільки вони дають змогу краще зрозуміти події навколо, поміркувати над власним майбутнім, усвідомити самих себе. А головне – зростати патріотами рідної землі.
   Тож до наступних зустрічей і обговорень!

4554545454545454544554

 


 

Краєзнавча література – криниця народної пам'яті

  Під такою назвою 22 жовтня в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася онлайн-зустріч на платформі zoom з учнями 7 класу Полтавської загальноосвітньої школи № 24.
   Під час зустрічі працівницею сектору краєзнавчої літератури та бібліографії було презентовано цікаву добірку літератури, яка знайомить із давньою і неймовірно цікавою історією Полтави та Полтавської області, яскравими іменами видатних постатей, пов'язаних з нашим краєм, сучасними творцями культури, літератури, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.
Читаймо, адже краєзнавча література – це криниця народної пам'яті, цілюща вода з якої вгамує спрагу допитливих, додасть цікавих знань і відновить зв'язок між минулим, теперішнім та прийдешнім.
  До нових, змістовних та насичених зустрічей у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара.

848448454554455454545454454554

 

 


Творча зустріч із Тетяною Рубан

 

   20 жовтня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася зустріч із молодою сучасною письменницею Тетяною Рубан, лауреаткою двох літературних відзнак.

   Пані Тетяна – наша землячка, тому особливо приємно вітати її з виходом нової книжки «На північ від кордону». Ця повість викликала щирий інтерес у присутніх, оскільки розповідає про підліткові почуття у непростих історичних обставинах і хоч написана для молоді, але дуже резонує з почуттями дорослих. Цікаво було дізнатися історію створення цієї книжки, коментарі щодо поведінки головних персонажів, а також почути розповідь про дві попередні – «Фізик» і «Нічийні».
  Тетяна Рубан виявилась прекрасним психологом, оскільки змогла викликати щиру розмову із юнацтвом, озвучити близькі для нього теми. Авторка сказала так про повість «На північ від кордону»: «Небайдужий дорослий друг – ця книга».
  Дуже приємно, що наша бібліотека – той комфортний майданчик, де можна познайомитися із сучасною літературою.
Тож до нових зустрічей і презентацій!
7455448545575

 


Квиток без місця

 Філософія для дітей Метью Ліпмана – це освітня технологія для розвитку критичного, креативного і піклувального мислення. У  Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара вже не один рік проходять інтерактивні заходи за цією методикою для дітей та юнацтва. Ось і сьогодні 19 жовтня на заняття «Квиток без місця» завітали студенти Полтавського політехнічного коледжу. Хлопці активно долучилися до обговорення запропонованої ситуації, формулювали запитання, висловлювали думки і аргументи на підтримку своєї позиції. Дійшли висновку, що справжня доброта, це коли ти готовий віддати те, чого потребуєш сам.

 

Чекаємо на нові зустрічі!

 

 545454545455445544

 


Затишна розмова з Оксамиткою Блажевською

  Є люди, із якими навіть онлайн-розмови завжди затишні й теплі. Саме така гостя віртуально побувала на Zoom-зустрічі в межах проєкту «Українські акценти» Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. 19 жовтня говорили із журналісткою, літературною менеджеркою та письменницею Оксамиткою Блажевською.

На початку зустрічі розважились уже традиційною інтерактивною грою «Правда-неправда», завдяки якій дізналися цікаві факти про письменницю та її захоплення.

Поспілкувалися про дебютний роман Оксамитки Блажевської «Еля», дізналися містичні та реальні таємниці його створення, поринули в атмосферу давніх замків, родинних проклять і водночас маленьких дитячих див.

Авторка радо відповідала на запитання гостей заходу, ділилася гарним настроєм та зарядила позитивом, адже Оксамитка Блажевська – справжня книжкова фея.

 

До нових зустрічей! 

454545545454


Знай свої права, споживач!

    Правовий диспут на тему: "Кожному користувачеві – споживчі права" відбувся 18 жовтня в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара. В ньому взяли участь члени правознавчого клубу "Феміда" – учні 5–Б класу ЗОШ № 5. Вони дізналися про те, якими законами захищені їхні права як споживачів, куди і в які терміни потрібно звертатись, якщо таке право порушене, які товари підлягають обміну і що робити в разі неможливості їх повернення. Активну участь діти взяли у вікторині "Ти споживач. Як захистити свої права?"

До нових цікавих зустрічей в клубі "Феміда"!!!

121212125545454554


 

 


 

Ми веселі козачата

  День Українського козацтва – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем захисника Украї́ни. Напередодні цих святкових днів до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара завітали п’ятикласники загальноосвітньої школи № 16. Школярі стали учасниками пізнавально-розважального заходу «Ми веселі козачата».
  Козацька доба принесла багато як героїчних, так і трагічних подій та ознаменувалася великою кількістю непересічних особистостей. Не переривається естафета захисників і в наш час. Завжди Україна мала героїв готових стати на оборону свободи і незалежності. Тож нехай вони будуть гарним прикладом для сучасного юнацтва!

211012 kozachata


 

Я і мої друзі

  Під такою назвою пройшло інтерактивне заняття для учнів загальноосвітньої школи №16 в межах тренінгового центру розвитку та самореалізації «Генезис». На заході з учнями мова йшла про дружбу, доброзичливість, чуйність, повагу, підтримку і взаємодопомогу. Школярі виконували вправи і завдання на розвиток навичок, які допомагають бачити позитивні риси характеру людей. Взяли участь у захопливій вікторині «Дружні герої» та дізналися про книжки, які розповідають про дружбу!
  Бібліотека завжди відкрита для корисних та цікавих розмов!

211012 friendship


 

ІГРОМОВНА КАРУСЕЛЬ У КЛУБІ «ПОЛІГЛОТ»

  Напередодні Дня захисника України та Дня Українського козацтва учні п’ятих класів Полтавської школи №16 знову завітали до Клубу любителів іноземних мов «Поліглот» при Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара. Цього разу «Ігромовна карусель» українською, англійською та німецькою мовами була присвячена народній любові до своїх країн, найбільш відомим та славним історичним подіям та символіці України, Німеччини і Англії. Через ігри, шаради, загадки діти не лише вивчали нові слова іноземними мовами, а й дізнавалися про славну історію та традиції країн, мови яких вони вивчають.
  Дізнаватися щось нове завжди цікаво, тож чекаємо і на вас!

211012 periodika


 


 


Змінитися, щоб почати жити!

  Рак - це поворотний момент у житті людини, коли потрібно зробити вибір: померти або змінитися, щоб піти іншим шляхом. Більш того, це захворювання є доленосним моментом у житті людини, в тому сенсі, що у неї з’являється можливість здійснити те, про що вона завжди лише мріяла. Услід за цим настає одужання.
  10 жовтня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася зустріч жінок ГО «В гармонії з життям» з психологом Олександром Тимошенко. Учасниці групи поділилися власним досвідом подолання хвороби і новим стартом у житті.
  Співпраця громадської організації з бібліотекою продовжується!


Docudays UA у Полтаві

  З 27 вересня по 15 жовтня у Полтаві проходить XVIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Наша бібліотека вже традиційно є майданчиком для показу та обговорення документальних стрічок фестивалю. 10 жовтня в бібліотеці відбувся показ непростого, але цікавого фільму Катріне Філп «Щось прекрасне лишилося позаду». Це ніжна та інтимна історія про життя кількох дітей, які нещодавно втратили батьків. Модератором заходу був Андрій Кінаш. Він спрямував активне обговорення стрічки.   Відбулася конструктивна розмова. Не зайвими були коментарі психологині Юлії Іноземцевої, які кожен глядач мав змогу обдумати і взяти до уваги. Перегляд фільму у бібліотеці – справді цікава, змістовна подія! Долучайтеся до Docudays UA!

211010 docudaysua

 


 


 XVIІІ Мандрівний Docudays UA у бібліотеці

  Цьогорічна тема Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays – "Повне одужання" і присвячена вона праву людини на здоров'я.
  7 жовтня на перегляд та обговорення стрічки «Колумбійська родина» (реж. Таня Воль Сьоренсен) до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара завітали студенти політехнічного фахового коледжу Національного технічного університету «Харківського політехнічного інституту». Фільм-переможець у номінації Rights Now! Docudays UA-2021 – це історія матері-ідеалістки Рубі, яка бореться за права найбідніших колумбійців, та її доньки Їри, яка живе у вигнанні на Кубі. Мати й дочка, уперше за багато десятиліть, намагаються пробачити одна одній розчарування минулого. Дуже активно і щиро молодь взяла участь у обговоренні фільму. Кожен бажаючий міг висловити своє враження, свою думку після перегляду, але неможливо зараз остаточно поставити крапку на обговоренні, бо завжди потрібен час на обмірковування особистого ставлення до подій та героїв документальних фільмів.
  10 жовтня, в межах фестивалю, також, запрошуємо всіх до бібліотеки на показ стрічки Катріне Філп «Щось прекрасне лишилося позаду». Це ніжна та інтимна історія про життя кількох дітей, які нещодавно втратили батьків. Аби впоратись зі своїм горем, вони мають прожити сум зі щирістю, сміливістю, гумором і любов’ю.
  Долучайтеся до Docudays UA!

211007 docudaysua


 


Ніч у бібліотеці

  Чи боїшся ти темряви? Це було основне запитання до учасників, котрі реєструвалися на оригінальний квест «Ніч у бібліотеці», який організували спільно Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара та Обласний молодіжний центр.
  6 жовтня з 20.00 до 22.00 бібліотека перетворилася на масштабний лабіринт для сюжетно-детективного квесту. 4 команди, озброєні ліхтариками, розгадували незбагненну таємницю зниклої читачки, відвідали 8 тематично облаштованих локацій, виконали з десяток завдань на знання, логіку та кмітливість. У нічних бібліотечних залах та коридорах учасники зустріли привидів, натрапили на унікальні артефакти і навіть поспілкувалися із самим Миколою Васильовичем Гоголем.
  Захопливий гостросюжетний квест нікого не залишив байдужим, подарував яскраві враження, цікаві знання та нові знайомства. «Ніч у бібліотеці»: усе дивовижне трапляється вночі… Далі буде!

211006 night in library

211006 night in library2


Запрошуємо до бібліотеки з 4 по 15 жовтня на персональну виставку учениці Полтавської дитячої художньої школи Анастасії Пугачової

  4 жовтня о 15.00 у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара (вул. Олеся Гончара, 25а) відбулося відкриття персональної виставки Анастасії Пугачової «Дарую тепло своїх рук».
  Заняття декоративно-прикладним мистецтвом є для Насті особливими, тому що опановуючи різні техніки декоративно-прикладного мистецтва, можна не тільки навчитись новому, закріпити набуті знання і навички, збагатити свій мистецький арсенал, а й отримати справжню насолоду від виготовлення виробів, в яких живе тепло твоїх рук. Саме тому так і називається виставка, в експозиції якої представлено 10 робіт.
  Роботи, виконані у різних техніках, створені під керівництвом досвідченого викладача вищої категорії, викладача-методиста Полтавської дитячої художньої школи Орел Лідії Олексіївни. Виставка експонуватиметься до 15 жовтня.
Вхід вільний. Завітайте до бібліотеки, чекаємо на вас!

211004 vistavka

 


Тихі осінні читання

  Усі книголюби восени мріють про затишний куточок, в якому можна загорнутися в ковдрочку і почитати цікаву книжку. Бажання здійснювали 1 жовтня на засіданні Клубу анонімних книголюбів у форматі «тихі читання».
  Учасники обрали собі книжки із представленої добірки, зручно вмостилися в літературно-мистецькій вітальні Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара і годину читали біля віртуального каміна. А відтак за теплим чаюванням обговорили прочитане.
Бажаємо всім приємних осінніх годин із книжкою! Запрошуємо до нашого клубу: ми хочемо почути, які твори зачарували вас цієї осені.211001 booklovers