dep logo 061 

220323 bookhares

13.03 vernisag

scarbnichka postijna

berezen kolo

berezen cat

Toy room

berezen olivci

545454788754458487784554545454545454545454

berezen english

berezen gameroom

berezen stem

berezen mova

berezen kino

berezen zagalna

vactination covid 19 

  емблема УІК

osvita diia gov ua

pravo 01

teen reading 01

Новини

Бібліотека обслуговує користувачів: понеділок - п'ятниця з 9 до 17:30 ; субота, неділя з 9 до 17. Все буде Україна!


УВАГА!

Запрошуємо молодь 14-35 років взяти участь у Всеукраїнському
соціологічному онлайн опитуванні до Міжнародного дня щастя,
організованому Державною бібліотекою України для юнацтва, і заповнити
гугл-анкету за посиланням:
 

https://docs.google.com/forms/d/1pub9KYVvzN5w-2tp1Ozar6q64p9NFGxuXn-maodWZZ8/edit


Цікавинки від кота да Вінчі

  Знайомилися із геометричними фігурами у просторі, їх значенням та символікою у декоративному мистецтві. Пограли в асоціації та відтворили фігури у кумедних образах персонажів мультфільмів та орнаменті.
  Дізнавайтеся про нові цікавинки разом з нами щовівторка о 14.00!

210323 figures


Сила в єдності

  21 березня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара, в межах циклу «Філософія для дітей», відбулося інтерактивне заняття «Сила в єдності». Гостями бібліотеки стали батьки та діти – учасники громадської організації «Надія є».
  Розглядали приклади, як згуртованість, єдність, винахідливість та креативне мислення дозволяють перемагати у багатьох складних ситуаціях і допомагають долати велику небезпеку.
  Подивилися мультфільм про стратегії виживання тварин у природі. Говорили і про нашу країну, яка мужньо бореться з силами зла та самовіддану роботу волонтерів. Наостанок, учасників заходу чекав приємний сюрприз – можливість вибрати собі в Кімнаті терапії іграшкою м’якенького друга і помічника.
  Віримо, що у всіх учасників заходу з’явилося ще більше впевненості у власних силах та надії на перемогу.

210323 ednost


«Тільки Слово – пам’яті спасенність…»

  21 березня у відділі читальних залів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася зустріч зі студентам інституту культури та мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, які завітали на поетичну акварель «Ліна Костенко. Душа тисячоліть шукає себе в слові». Вірші та пісні на слова відомої поетеси, що звучали на заході, перетворили спілкування на мистецьке свято.
  Присутні переглянули фрагменти лекцій та інтерв’ю Ліни Василівни, в яких вона відкриває свої погляди на Україну та світ. Справжній глибинний талант, поетична щирість і духовне багатство пані Ліни стали надбанням української літератури.
  Всією своєю творчістю, культурною та громадською діяльністю велика поетеса закликає людей бути більш чуйними і уважними одне до одного, та до своєї рідної мови і країни.

210323 kostenko


Crossword Perlina of old Poltava


Кумедні жабенятка

  20 березня під такою назвою у бібліотеці відбулася інтерактивна казка від Тетяни Дзюби – кандидатки психологічних наук, практичної психологині та арт-терапевтки. Захід вийшов цікавим і захоплюючим. Діти досліджували величезний світ емоцій веселих Героїв, вигадували нові фрази та вчилися комунікувати. А наприкінці казкової пригоди пограли в перегони між жабенятами, яких виготовили самі з кольорового паперу в техніці оригамі. Кольорові жабки кумедно вистрибували, розвеселивши і дітей, і батьків. Як каже пані Тетяна: "Жива інтерактивна казка зараз дуже потрібна малечі, бо вона допомагає розбурхати уяву дитини фантастичними пригодами, зарадити реальним проблемам, які хвилюють дитину, пояснити малечі такі складні категорії, як «любов», «справедливість», «тривога» та інше, адже граючи ролі дитина долає в собі нестабільний стан і невпевненість". Арт-терапія для дітей та батьків у бібліотеці триває!
  Щопонеділка о 14.00 запрошуємо на майстер-класи в межах арт-терапевтичниого центру «ART-MOZAIKA»

200323 frogs


Простір розвитку малечі у бібліотеці

  Тема зустрічі цього понеділка в "Колі друзів", як завжди була цікавою – говорили про годинники та які вони бувають. Розповідали про свої годинники та розмальовували весели циферблати. Грали в улюблену гру "Кольори", дивилися пізнавальний мультик і танцювали.
  Долучайте малят до цікавих занять у бібліотеці!

200323 kolo
Теплий вечір у бібліотеці Гончара

  19 березня, напередодні Всесвітнього дня поезії, у бібліотеці пройшла чудова тепла зустріч поетів та поеток в межах проєкту «Книга як зброя». Звучали найрізноманітніші вірші – ліричні, щемкі, іронічні, патріотичні, терапевтичні, сповнені кохання, надії і віри в перемогу. Знані автори і молодь щиро ділилися почуттями, віршованими історіями, душевним світлом, дарували бібліотеці власні поетичні збірки. Збадьорили учасників і проникливі музичні виступи. Чудова модераторка Ірина Коноз створила теплу атмосферу і проанонсувала подальші творчі зустрічі.
  Долучайтеся до приємного спілкування з талановитими та креативними!

190323 book as weapen2


Кінопокази у бібліотеці

  Цієї п’ятниці цікавим відпочинком для маленьких відвідувачів став перегляд мультфільму про пригоди команди відважних цуценят. Гарний настрій, сюрпризи від партнерів та веселі мультфільми чекають на малечу щоп’ятниці о 14.00 у бібліотеці. Запрошуємо!

170323 kinopokaz


Всесвітній день поезії

  17 березня в секторі краєзнавчої літератури та бібліографії Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара відбулась подорож дитячими творами письменниці Тетяни Кльокти «Розкажи мені казку, бджілко…». Бібліотекарка ознайомила учасників заходу учнів 5А класу НВК №16 з біографією Тетяни Кльокти. Сама поетеса трепетно і щиро ділилася із школярами своїми віршами, бо образи в них живі та зримі, викликають позитивні емоції і посмішки. Виникла справжня творча взаємодія, адже діти теж читали свою поезію та й сам захід був присвячений Всесвітньому дню поезії, що святкується 21 березня. Наостанок пані Тетяна подарувала навчальному закладу дві власні поетичні збірки.
  З радістю чекатимемо знову поетичних подорожей з письменницею в обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара. До нових зустрічей!

170323 POEZIYA


mental card


Новий український правопис

  Сьогодні «Розмова про мову» стосувалася особливостей українського правопису. Які ж найголовніші зміни, якими ми сьогодні маємо користуватися? Це – велика кількість фемінітивів, слів, які позначають осіб жіночої статі, йотування, написання слів із частинами пів-, напів- тощо. І якщо в побутовому мовленні ми використовуємо слова досить вільно, у писемному – повинні дотримуватися певних правил і вимог. Вивчайте українську з нами!

photo 2023-03-17 09-14-09


Знайомство з фізикою

  16 березня в межах науково-популярного курсу для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» відбулось перше заняття з фізики «Дива природи. Цікава фізика». Говорили про те, що на багато запитань дозволяють відповісти знання з фізики. Завдяки цікавим ідеям Марини Білець, кандидатки біологічних наук, викладачки ПДМУ, волонтерки, разом із дітьми досліджували різні явища природи. За допомогою повітряних кульок змушували рухатись папірці, робили досліди із сірниками. Пригоди у бібліотеці тривають. Запрошуємо пізнавати світ разом із нами!

160323 phizika


Great season - spring

  Сьогодні на занятті з англійської разом із малятами розпочали вивчення нової теми «Insects». Пригадали вивчені теми «Vegetables» та «Fruits», пограли в ігри, потанцювали. З нами весело!
  Запрошуємо на заняття у «Kids_clap» щочетверга о 12.00.

160323 english


 Захоплива Ігротека

  Ігротека видалась цікавою та пізнавальною. Різні види конструктора і дитячий автотрек стали цікавою розвагою для малечі. Грали у «Веселу ферму» – захопливо та весело провели дозвілля з друзями. Завжди чекаємо у бібліотеці на захопливі ігри!

160323 igroteka


Зустріч із Людмилою Охріменко

  Література на воєнну тематику зараз особливо важлива, адже висвітлює сучасну українську реальність правдиво і «по-живому». 16 березня до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара в межах проєкту «Українські акценти» завітала одна з найуспішніших авторок, яка пише про російсько-українську війну – Людмила Охріменко.
  Письменниця розповіла про свою творчість, вразила слухачів неординарною історією створення роману «Оскар», поділилася досвідом волонтерських буднів. Багатоманіття жанрів і реалістичність прози Людмили Охріменко зацікавили глядачів, тож відбувся справжній живий діалог з молоддю. Авторка збадьорила і зарядила присутніх вірою в українську незламність і перемогу.
  Долучайтеся до цікавих бібліотечних зустрічей із знаковими постатями української культури!

160323 ohrimenko2В гостях у лисички

  Учасники читацького клубу «Книгозайчики» 15 березня помандрували в гості до лисички. Із пізнавального відео дізналися цікаві факти про цих спритних тварин, розгадали інтерактивну вікторину і переглянули книжки із рудохвостими героїнями. Діти розважились грою «Лисиця і курочки», показали міні-виставу «Лисиця і журавель» та потанцювали під яскраву руханку.
  Щосереди о 14.00 чекаємо охочих до читання дітлахів на цікаві засідання!

150323 moviehares


Весна надії

  Весна – дивовижна пора року, коли все оживає і світ наповнюється життям. Разом з весною до нас приходять натхнення, світлі надії і очікування. Однак, не тільки дорослі з нетерпінням чекають цю чудову пору – не менше за своїх батьків дітки радіють першим сонячним дням і з подивом спостерігають за пробудженням природи. Зелені листочки, квітучі сади і спів птахів, що повернулися в рідні краї, – чим не привід для гарного настрою і, звичайно ж, творчості. То ж сьогодні «озброїлися» олівцями і малювали весняні пейзажі.

150323 vesna nadii


Змінюй життя на краще!

  14 березня у бібліотеці відбулась розмова на тему «Запобігання та протидія домашньому насильству та насильству за ознакою статі». Модераторка заходу психолог – Ірина Скобелєва, пояснила різницю між булінгом, насильством та конфліктом. Говорили про те, що є насильством та як подолати його наслідки. Учні взяли активну участь у розмові і самі розповідали про види насильства, та хто має нести відповідальність за нього. Пані Ірина наводила приклади та відповідала на численні непрості запитання. Під час відвертої розмови старшокласники загальноосвітньої школи №34 дізналися які існують спеціалізовані служби підтримки для постраждалих осіб та заклади, що можуть допомогти в складних ситуаціях.
  Такі просвітницькі заходи потрібні, бо є психологічною та інформаційною підтримкою для молоді та додають впевненості змінювати життя на краще.

140323 zmina


Цікавинки від кота ді Вінчі

  Українська хустка – традиційна, різна, легка, тепла…А ще, для кожного рідна, бо є оберегом та пам’яттю роду. Знайомилися з її історією та різномаїттям візерунків. Кожен із задоволенням намалював свою хусточку та мав нагоду відповісти на запитання вікторини.
  Вивчаємо культуру нашого народу разом! Щовівторка о 14.00 нові цікавинки від котика да Вінчі.

140323 hustka


Літературно-етнографічна подорож «Таємниці родини Косачів»

  На хвилі надзвичайного зацікавлення автентичною українською культурою, 14 березня Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара запросила на розмову письменницю, блогерку, етнографку Аліну Конотоп. Гостя розповіла зацікавленим студентам кафедри дизайну і образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Луганського національного університету імені Тараса Шевченка про таємниці родини Косачів, їхні родинні зв’язки та громадянську позицію. Особливо цікавими виявились факти про одяг та прикраси Лесі Українки та її рідних. Завдяки жвавій розповіді культурні діячі постали живими та яскравими.
  Любімо українське, шануймо своє!

140323 family kosachiv


Образи майбутнього України

  Під такою назвою 13 березня пройшов майстер-клас у бібліотеці. Знайомилися з новим видом образотворчого мистецтва – колажем. Діти фантазували на тему майбутнього нашої країни. З різних матеріалів створювали дивовижні картини мирної України з незвичайними пейзажами, птахами та тваринами.
  Щопонеділка о 14.00 запрошуємо долучатися до майстер-класів в межах арт-терапевтичного центру «ART-MOZAIKA».

130323 obraz future


Коло друзів у бібліотеці

  13 березня маленькі відвідувачі бібліотеки разом із батьками знайомилися з новими друзями, малювали казковий ліс, говорили про весну, майбутні подорожі та вчилися рахувати. Разом танцювали, відгадували загадки та дивилися цікавий мультфільм.
  Розвивальні заняття для дітей розпочинаються в понеділок о 13.00 у "Колі друзів". Запрошуємо!

130323 kolo


Одісея уявою

  На черговому засіданні Клубу анонімних книголюбів говорили про книжки, в яких автори сміливо вплітали в сюжет фантасмагорично-уявні мотиви. Б. Віан, М. Петросян, Т. Прохасько, Т. Моррісон вміло поєднують реальне та уявне. А книголюби поєднали перегляд книжкової презентації та затишне чаювання. Наостанок пограли в гру на асоціації "Діксіт".
  Долучайтеся до читацьких обговорень!

120323 booklovers


MakarenkoA


Великий Дружній Велетень

 

  Цікавинками п’ятничного кіноперегляду стали книжка Р. Дала «ВДВ» та її екранізація. Веселі, зворушливі і моторошні пригоди семиметрового велетня та дівчинки Софії порадували й захопили маленьких глядачів. Запрошуємо до бібліотеки на пізнавальний відпочинок!

100323 kinoВодичка – чарівниця

  9 березня до бібліотеки на чергове засідання інтерактивного курсу для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» завітала біологиня, завідувачка методичного відділу Полтавської обласної Малої академії наук учнівської молоді – Наталія Салюк. Івент з елементами дослідницької діяльності "Водичка – чарівниця» страшенно зацікавив дітлахів. Вони познайомилися із однією з найпоширеніших речовин у природі – водою. Дізналися про значення води для життя усіх живих об'єктів на Землі та робили цікаві досліди. Такі заняття заохочують юних дослідників до подальшого вивчення природи та бережного ставлення до неї!
  Запрошуємо щочетверга о 14.00 пізнавати світ разом!

090323 voda


Поет і особистісь. Тарас Шевченко

  9 березня країна відзначає день народження Тараса Григоровича Шевченка. На зустрічі мовної студії дізналися цікаві факти біографії та творчості поета, відкрили для себе нові грані таланту Шевченка-художника, прослухали сучасних українських виконавців, які створили пісні на вірші Кобзаря.
Запрошуємо на «Розмову про мову» щочетверга! Долучайтесь! З нами цікаво!

090323 kobzar


Щочетверга в бібліотеці

  Гра «Бінго», «Будь першим», пазли, конструктор Lego та купа різноманітних настільних ігор – все це до уваги відвідувачів під час Ігротеки. Багато цікавих локації для розвитку та дозвілля дітей різного віку діють у книгозбірні постійно! Запрошуємо!

090323 igroteka


В сім’ї вольній, новій…

  8-9 березня Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара долучилася до відзначення Шевченківських днів, активно популяризуючи творчий доробок Кобзаря.
  До уваги відвідувачів відділ читальних залів підготував коментовану книжкову виставку під назвою «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», на якій представлені як новинки, так і старіші видання, що оповідають про Тараса Шевченка. Звучали його безсмертні рядки, пісні сучасних авторів на вірші поета, а також студенти та учні мали змогу почути цікаві факти з біографії титана українського духу.
  У залі мистецької літератури та медіаресурсів експонується книжкова виставка «Шевченко-маляр», з розділів якої можна більше дізнатися про художню спадщину Тараса.
  У секторі краєзнавчої літератури та бібліографії презентовано виставку книг, яка розповідає про зв’язки Пророка з Полтавщиною – «Тарас Шевченко і Полтавщина». З неї можна почерпнути інформацію про вплив творчості Івана Котляревського на Кобзаря, про малюнки написані ним у Полтаві. Адже саме Шевченко створив неоціненний живописний документ – залишив первинний образ хати І. П. Котляревського, за яким оселя письменника 1969 року була відроджена як музей до 200-ліття від дня народження нашого земляка.
 Незабутні яскраві враження і наснажене натхненням спілкування між студентами Полтавського політехнічного коледжу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», учнями Полтавської ЗОШ № 16 та бібліотекарями дають надію на подальшу творчу співпрацю. До нових зустрічей у бібліотеці!

090323 semia


Magic spring

  Сьогодні на занятті з англійської разом із малятами пригадали вивчені теми «Vegetables» та «Fruits», зіграли у гру «Cards animals», повторили знайомі назви кольорів. Подивилися мультфільм англійською мовою. Долучайтесь!
  Запрошуємо на заняття у «Kids_clap» щочетверга о 12.00.

 

090323 Magic spring


Вінні-Пух та його друзі

  Хто ж не любить кумедного і безпосереднього ведмедика Вінні-Пуха? Учасники клубу «Книгозайчики» на засіданні знайомились із друзями цього літературного героя, читали текст казки вголос і вгадували, що полюбляє їсти Тиггер. А також змагалися у спритності, шукали відмінності на малюнку і грали в інтерактивну гру.  Історія справжньої дружби зацікавила маленьких читачів і надихнула на цікаві обговорення за солодким чаюванням.

080323 kinozajci


Квіти для мами

  Настала прекрасна пора року – весна. Вся природа прокидається від довгого сну – яскравіше і тепліше світить сонечко, тане сніг, з’являються перші весняні квіти! Сьогодні ми малювали яскраві тюльпани в святковому горщику. Такий малюнок можна подарувати в якості листівки рідним та близьким.
  З нами цікаво, весело та пізнавально! Чекаємо щосереди о 13.00!

080323 kviti


Цікавинки від кота да Вінчі

   Знайомилися із культурою Давнього Єгипту: фараонами, пірамідами, символікою у релігії та мистецтві.
  Найбільшу зацікавленість у дітей викликав жук скарабей – один із найзнаменитіших символів Стародавнього Єгипту. З великим задоволенням розмальовували своїх скарабейчиків у радісні кольори.
  Щовівторка о 14.00 котик да Вінчі чекає на вас!

070323 scarabey


Фантастичні квіти

  Перший майстер-клас цієї весни був присвячений квітам! Під час заходу малювали в техніці граттаж і створили фантастичні, різнобарвні малюнки.
Використовувати цікаву техніку малювання під час майстер-класу запропонувала ведуча заходу, чудова майстриня, постійна відвідувачка бібліотеки та волонтер – Тетяна Ільїнська. Творча робота захопила всіх. Разом покривали лист паперу кольоровими плямами, малювали, шкрябали і разом спостерігали як під фарбою проявляються різноманітні кольори, і квітка отримує казкове забарвлення. Цікаві експерименти на папері - це не тільки можливість розвивати свою фантазію, але і чудова арт-терапією.
  Тож запрошуємо щопонеділка до бібліотеки на майстер-класи в межах арт-терапевтичного центру «ART-MOZAIKA».

060323 kviti


«Коло друзів» - простір розвитку для дітей у бібліотеці

  6 березня у «Колі друзів» говорили про своїх домашніх улюбленців. Навчалися, малювали, розвивали уяву, увагу, пам'ять та мовлення. Цікаві мультфільми та музичні руханки додали гарного настрою всім.
  Щопонеділка о 13.00 чекаємо малечу разом із батьками в бібліотеці!

060323 koloПоезія Сергія Злючого

  Аби підтримати бойовий дух глибокою та душевною поезією, до Полтави в межах проєкту «Українські акценти» завітав відомий поет, перекладач, публіцист, волонтер з м. Кам’янське Сергій Злючий. На зустрічі автор познайомив глядачів із цікавими фактами свого творчого життя, зачитав щемку і багатосенсову поезію, відповів на запитання публіки. Сергій Злючий зібрав довкола себе зацікавлених у літературі полтавців і радо поділився настроєм, роздумами та власними життєвими висновками.
  Тепле спілкування, атмосфера взаєморозуміння і творчості панувала цього дня в бібліотеці. Творчі зустрічі з паном Сергієм в межах бібліотечного проєкту «Українські акценти» відбулися також у бібліотеці-філіалі №4 ЦБС та Полтавському літературно-меморіальному музеї І. Котляревського
  Слідкуйте за анонсами проєкту «Українські акценти» – і на вас чекає ще багато захопливих вражень. До нових зустрічей! Пізнання безперервно!

050323 zluchii


Цікаві кінопокази для всієї родини

  Сьогодні разом дивилися мультфільм про пригоди родини ведмедів. Чудові враження, традиційні подарунки від партнерів, затишна атмосфера – все це відбувається щоп'ятниці о 14.00 в бібліотеці! Запрошуємо!

030323 kino


За чистоту мови

  Що значить «чиста мова»? Правильно «конус» чи «стіжок»? «Лідер» чи «першун»? Нас дивує «дахівка», а «летовище» вже не бентежить. Хто і як очищає мову, і де межі цього очищення? На зустрічі студії «Розмова про мову» цього четверга розглянули мовні пуризми. Що це за явище, і чи потрібно воно у нашому мовленні?
  Використання слів іншомовного походження та активне введення їх до нашої лексики є наслідком глобалізації. Мова змінюється, разом з нею змінюємось і ми. Історія пише для нас мову, і немає нічого страшного в тому, що українці використовують слова іншомовного походження, адже більшість українців сьогодні швидше сприймуть слово «ксерокс», а ніж «копіярка».
  Учасники студії спробували створювати нові лексичні пари, замінюючи іноземні слова українськими і пояснюючи доречність такої заміни. Долучайтесь до наших занять! Вивчайте і любіть солов’їну!

020323 mova


ЗАГАДКОВИЙ СВІТ АРКТИКИ

  Не зважаючи на початок весни, діти в межах бібліотечного проєкту «Ми пізнаємо світ», помандрували на північ вивчати загадковий світ Арктики. Там вони познайомилися з білим ведмедем, полярною совою, моржем, тюленем, північним оленем, песцем та полярною крячкою і дізналися неймовірні факти про життя цих арктичних тварин і птахів.
  А ще учасники експедиції на Північний полюс змогли помилуватися північним сяйвом, дізнатися, звідки беруться айсберги та чому морозиво має назву «Ескімо». Ну, і звісно ж, пограли у «полярні» ігри – як же без них на морозі!
  Цю чудову подорож до Арктики дітям допомогли здійснити тематичні книги та журнали із фондів нашої бібліотеки, які із задоволенням переглядали «юні полярники».
  Долучайтеся до бібліопроєкту «Ми пізнаємо світ», бо світ – безмежний, тож і пізнання його в бібліотеці немає меж!

020323 arctica


Годинка веселого спілкування

  На Ігротеці дітлахи опановували новий конструктор і будували креативні споруди, спілкувалися та відпочивали. У бібліотеці час завжди минає весело і з користю. Долучайтеся до пізнавальних розваг!

020323 gameroom


Spring has come!

  Сьогодні на занятті з англійської разом із малятами зустрічали весну! Продовжили вивчення теми «VEGETABLES», зіграли у гру «FRUITS», повторили знайомі назви тварин. Подивилися мультфільм про весну англійською мовою. З нами цікаво!
  Запрошуємо на заняття у «Kids_clap» щочетверга о 12.00.

020323 english


020323 crosswordМоя бабуся – супергерой

   Учасники читацького клубу «Книгозайчики» частенько приходять до бібліотеки разом зі своїми активними, майстерними та жвавими бабусями. Саме цим добрим охоронницям домашнього затишку і було присвячене засідання клубу «Моя бабуся – супергерой». Дітлахи розповіли про своїх бабусь, поцікавились книжками на цю тему, переглянули та обговорили мультфільм, пограли у «Відгадай хто?» і виготовили листівку, аби привітати бабусь із першим днем весни. Наостанок усі учасники заходу тепло поспілкувалися за м’ятним чаюванням. Долучайтеся до нашої читацької родини!

010323 my grandmother


Червона калина

  Калина дорога серцю кожного українця, як символ Батьківщини, вона «проросла» в урочистій пісні «Ой, у лузі червона калина…». Гімн січових стрільців, створений понад століття тому, знову став символом незламності. З перших днів російського вторгнення пісня зазвучала з новою силою, згуртувала наш народ і надихає на подвиги нинішнє покоління захисників України. І вже весь цивілізований світ сприймає її як символ мужності та незламності української нації. Отож малювали сьогодні кущ калини за допомогою фарб і пальчиків. Долучайтесь!

010323 chervona kalina


Мандрівка плюшевого ведмедика Тедді

  28 лютого під такою назвою у бібліотеці відбувся майстер-клас від Тетяни Дзюби – кандидатки психологічних наук, практичної психологині та арт-терапевтки. Тедді – плюшевий ведмедик, який має свою історію пригод, під час яких він знайомиться з новими місцями та людьми. Разом із плюшевим другом мандрували, згадували свої історії, ділилися почуттями та емоціями. Під час заходу зробили та розфарбували долоньки-підтримки для Тедді. Творча мандрівка вийшла казковою та цікавою. Наша бібліотека має багато книжок про ведмедиків, тож запрошуємо до читання! Пригоди в бібліотеці тривають!
Щопонеділка о 14.00 запрошуємо на майстер-класи в межах арт-терапевтичного центру «ART-MOZAIKA».

280223 teddy


Полтавська зірка німого кіно

  28 лютого в межах студії медіакультури та грамотності «Відкритий простір» було відзначено 130-річчя зірки німого кіно, уродженки Полтави Віри Холодної. Бібліотечний байопік «Полтавська зірка німого кіно» знайшов відгук у серцях школярів та викликав жваві обговорення.
  Підлітки занурились в атмосферу початку XX століття, переглянули презентацію про відому акторку, подивились німе кіно «Вічна пісня любові», дізнались цікаві факти про історію Полтави, Одеси та українського чорно-білого кінематографу. Наприкінці учасники заходу актуалізували почуту інформацію за допомогою вікторини, призами в якій були цукерки, стилізовані під ласощі старовинної одеської кондитерської фабрики братів Крохмальнікових.

280223 vira holodna


«Федір Піроцький: полтавець, який винайшов трамвай» (125 років пам'яті українського винахідника в галузі електротехніки)

280223 pirockiy
Із літературних джерел рідного краю

  27 лютого в секторі краєзнавчої літератури та бібліографії Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара був проведений літературно-краєзнавчий фуршет «Із літературних джерел рідного краю». Бібліотекарка ознайомила учасників зразкового художнього колективу гуртка літератури та публіцистики «Діалог», вихованців ОЦЕВУМу із періодичними виданнями літературно-краєзнавчого характеру, звернувшись до витоків журналу «Рідний край», який після 83-річної перерви знову виходить у нашому місті. Ініціатором його відродження став Полтавський державний педагогічний університет імені В. Г. Короленка.Порадував учасників заходу своїми публікаціями і журнал Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України «Полтавська криниця» та обласна літературна газета «Ліра».
  Всупереч тяжким часам літературне, мистецьке, наукове життя в рідному краї вирує, спалахують нові зорі на полтавському небосхилі, підтримуються різноманітні починання, продовжуються і трепетно бережуться давні традиції.
  З радістю будемо чекати допитливих вихованців ОЦЕВУМу і не тільки їх в обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара. До нових зустрічей!

270223 furshet


  
 
Videokraeznavcha progulyanka
 

Цікаві заняття у бібліотеці

  Простір для розвитку малечі «Коло друзів» – це завжди цікаві розмови, нові знайомства, захопливі враження. Сьогодні говорили про весну, розмальовували первоцвіти. Грали в фанти, демонструючи свої таланти. Дивимось мультики, танцюємо, малюємо, навчаємось разом.
Долучайте малят до цікавих занять у бібліотеці!

270223 kolo


Мультфільм про життя іграшок

  Цієї п’ятниці дітлахи фантазували про пригоди іграшок, коли ті залишаються на самоті. На такі роздуми малечу надихнув перегляд культового мультфільму про життя в іграшковій кімнаті. Цікаві кінопокази сподобались і дітям, і дорослим. До нових зустрічей!

240223 kinozal


Корюківcька трагедія

  80 років тому – 1, 2 та 9 березня 1943 року сталася найбільша та найжорстокіша каральна операція нацистів на окупованих територіях у Другій світовій війні – знищення великого селища та його мешканців. Про причини і перебіг акції, тривале замовчування події, встановлення осіб загиблих, розповіла учням 10 класу Полтавського ліцею «Інтелект» керівниця клубу «Я – громадянин». Зустріч на платформі ZOOM відбулася як вечір-реквієм «Корюківська трагедія 1943 року: анатомія злочину».
Учасники клубу переглянули архівні документи, відео свідчень очевидців. Інформація стане школярам у нагоді при подальшому вивченні історії України.

240223 tragedy


Правопис вставних слів, або Емоційна мова


    Ми використовуємо вставні слова чи не в кожній розмові, а також у постах в соціальних мережах. І тут дуже важливо дотримуватися правил пунктуації, щоб текст був не тільки змістовним, а і правильно оформленим. Емоційну українську вивчали на занятті студії «Розмова про мову». Долучайтесь! З нами цікаво!

545454545454545454

 


Весела ігротека

 

   Сучасні діти багато часу проводять у гаджетах, але існують чимало захопливих рухливих ігор. Сьогодні обрали такі, в які можна грати навіть у бібліотеці! Малеча розважалася веселими вправами «Я знаю п'ять...», «Земля, повітря, вогонь, вода», «Лови – не лови», «Їстівне – неїстівне» та інші. Рухливі ігри – це вдалий спосіб розвинути спритність, точність і соціальні навички. Школярі ж із завзяттям узялися до настільної гри «Морський бій». Запрошуємо змістовно відпочити з бібліотекою!

230223 gameroom


Рожеві мрії японського саду

  Під такою назвою 23 лютого у бібліотеці пройшов пізнавальний івент від постійної відвідувачки бібліотеки та книголюбки Марини Лебідь. Під час заходу пані Марина познайомила дітлахів із історією прекрасної країни Японії, коротко розповіла про її традиції та зацікавила чудовим майстер-класом. Юні відвідувачі з захопленням малювали рожеві дерева, використовуючи рожеву фарбу. Усі малюнки разом утворили справжній яскравий японський сад! Мрії збуваються, а дива у бібліотеці тривають!
  Долучайте малечу до науково-пізнавального курсу для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» у бібліотеці!

230223 rogevi mrii


Весняний вернісаж

  У бібліотечному культурному просторі зібралися на святкування 102-ї річниці від дня заснування Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Відбулося урочисте відкриття виставки студентських робіт кафедри дизайну і образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Весняний вернісаж». Розпочали захід дуже яскравою та емоційною концертною програмою студентів Навчально-Наукового Інституту культури і мистецтв (НН ІКМ). Щирі оплески всіх, хто знаходився у залі, засвідчили, що глядацька аудиторія дуже тепло сприйняла їх виступ.
Виставка буде діяти до 6 березня. Співпраця з бібліотекою триває. Запрошуємо всіх!

230223 vernisag


Delicious vegetables

  Сьогодні на занятті з англійської разом із малятами продовжили вивчення теми «VEGETABLES». Грали в ігри, повторили знайомі назви тварин, кольорів та фруктів. Подивилися мультфільм англійською мовою. Долучайтеся!
Запрошуємо на заняття у «Kids_clap» щочетверга о 12.00.

230223 english


На старт, готуйсь, руш!

  Спортивне та активне засідання читацького клубу «Книгозайчики» розпочалося оглядом тематичних книжок і бадьорою руханкою. Учасники змагалися в естафеті, розповідали про власні спортивні досягнення і навіть демонстрували їх, зокрема футболіст Ваня, тхеквондистка Поліна і гімнастка Настя. Наостанок пограли в інтерактивну вікторину за видами спорту і посмакували традиційним чаєм. Бібліотечний клуб начитаних і жвавих запрошує дітлахів щосереди о 14.00.

220223 knigozajci2


Оберіг захиснику

  Наші бійці дуже радіють, коли їм передають вірші, листи, обереги, малюнки. Вони надихають, підбадьорюють та підтримують бойовий дух українських воїнів. Захисники ці подарунки носять при собі, в бронежилетах, захисних шоломах, їх можна побачити в бліндажах та бойових машинах. Діти малюють мирну Україну, державну символіку та воїнів-героїв, шлють бійцям відбитки своїх дитячих долоньок. В кожній роботі – щире прагнення миру і єдності для України.
  Невдовзі волонтери передадуть дитячі роботи нашим захисникам на передову. Нехай ці малюнки-обереги і щирі послання зігрівають серця нашим бійцям та дарують гарний настрій, наснагу й силу захищати Україну.
  РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

220223 oberig


Ящірка з бісеру

  Ініціаторкою та ведучою майстер-класу з плетіння бісером "Весела ящірка" стала постійна відвідувачка бібліотеки, чудова майстриня з Харкова – Ганна Щербак. Для плетіння використовували бісер різного кольору та розміру. За допомогою схеми робили симпатичних ящірок, зовсім нестрашних, а навіть кумедних. Симпатичні вироби стануть чудовим подарунком для друзів та близьких.
  Запрошуємо щовівторка о 14.00 на цікаві майстер-класи в межах арт-терапевтичного центру "ART-MOZAIKA"

210223 lizard


Цікавинки від кота да Вінчі

  Радісно та натхненно створювали на папері бульбашкові фантазії. З великим задоволенням діти гралися кольорами та формами.
Щовівторка о 13.00. Фантазуйте разом з нами!

210223 cat da vinchi


Мовознавчий ігроленд

  21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Знати і берегти рідну мову – обов’язок кожної людини.
До відзначення свята долучилася і наша бібліотека. На гостину завітали учні
5-А класу ЗОШ №16 аби взяти участь у квесті «Краща мова єднання – українська». На дітей чекали різні локації з цікавими завданнями: «Чорна скриня», мовознавчий кросворд, «Алфавітний калейдоскоп», інтерактивна гра, з якими вони легко впоралися. На згадку, учні отримали чудові подарунки для розвитку ерудиції.
Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова – в освітніх закладах, на вулицях міст і сіл. Любіть, шануйте, бережіть рідну мову – вона наш генетичний код.

210223 igrolend


VIP-розмова з Юрієм Шаповалом

  У межах проєкту «Бібліотека – місце щасливих людей» відбулася надзвичайно приємна VIP-розмова із Юрієм Шаповалом «Тримай марку!». Юрій Шаповал – молодий український художник, автор пророчої поштової марки «Кримський міст на біс!».
  Безпосередній, справжній, чесний художник-концептуаліст, людина з Божою іскрою – Юрій Шаповал зачарував усіх присутніх.   Говорили про: мистецтво і війну, мистецтво і життя, цікаві колаборації поетів та ілюстраторів, самовизначення і вміння бути собою.
  Особливо корисною видалася зустріч для молоді: старшокласників ЗОШ №5 та студентів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Учасники зустрічі ставили цікаві запитання і отримали приз від бібліотеки за активність.
  Дякуємо гостю за чудову розмову і справді цінний подарунок – проілюстровану Юрієм Шаповалом збірку поезій Павла Вишебаби.
  Такі живі та змістовні розмови надихають на креатив і щире захоплення мистецтвом!

210223 Shapoval


Пам’яті Небесної Сотні

20 лютого у відділі читальних залів зібралися учні старших класів ЗОШ № 27 на вечір-посвяту «Небесна Сотня – герої нашого часу», щоб вшанувати подвиг майданівців.
Звучали вірші, пісні, уривки з художніх і публіцистичних творів про Майдан. Говорили про значення Євромайдану як суспільної події, героїзм учасників протесту та журналістів, які віддзеркалювали ці події у мас-медіа. Учні переглянули відео- та фотодокументи, за допомогою яких була відтворена жива хроніка подій Революції Гідності. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні.

6554545454545445454


Морська пригода

Весело та активно розпочався тиждень у бібліотеці. Сьогодні, як завжди розпочали зустріч у колі друзів, ділячись враженнями про минулий тиждень та вихідні. Грали у «Впізнай та знайди фігуру», фантазували, уявляли та малювали власні морські кораблі. Було цікаво, весело, пізнавально! Долучайтеся! Щопонеділка о 12.00 – чекаємо!
 
565445544544545454455454545445

 Viva magenta

  Інститут кольору Pantone визначив відтінок 2023 року – Viva magenta. Це цікавий, близький до малинового, колір, якому Клуб анонімних книголюбів присвятив своє чергове засідання. Учасники переглянули стильну презентацію, обговорили книжки з обкладинками малинових відтінків і посмакували ягідним чаєм.
  Запрошуємо до теплого читацького спілкування!

200223 booklovers


Пригоди в бібліотеці

  Наприкінці насиченого тижня дітлахи відпочили, переглянувши мультфільм про жвавого і кмітливого зайчика. Традиційна лотерея порадувала відвідувачів Цікавих кінопоказів симпатичними й корисними призами.
  Запрошуємо на родинне дозвілля до бібліотеки щоп'ятниці о 14.00!

170223 kinozal


"Фотодокументалісти, або війна в об'єктиві"

  Сьогодні в Україні немає фотографа, чиї роботи в соціальних мережах не сховались би за попередженням “Вміст чутливого характеру”. Під бомбами, ракетами і касетними снарядами вони документують немислиму жорстокість російської армії, що 24 лютого 2022 року розпочала повномасштабну війну проти України, і героїчні вчинки кожного українця.
  Про військових фотографів дізналися учні дев’ятого класу ЗОШ №27, про їх роль у цій війні та внесок у перемогу України. Це ті герої, котрі відкривають нам очі та показують реалії та наслідки війни.

170223 photodocumentalists 

Мовний етикет

 

На зустрічі студії «Розмова про мову» спілкувалися про культуру мовлення, а саме про мовний етикет. Загальновідомою є фраза: «Заговори, щоб я тебе побачив». Чи вміємо ми спілкуватися? Які слова чи фрази роблять нас більш вихованими, тактовними, делікатними, коректними? Вітання, прощання, подяка, побажання, вибачення. Спілкуйтеся українською правильно!

4554487454545545445

 

 


Птахи-рекордсмени

 

 

  Науково-популярний курс для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» продовжує свою роботу. 16 лютого у відділі читальних залів відбулося пізнавальне заняття «Рекорди пернатих».
  Юні користувачі ознайомилися з явищами, що відбуваються у житті птаства та з цікавими рекордами серед пернатих. Діти залюбки подивилися яскраві відео та презентацію за темою, виконали ігрові завдання, ознайомилися з книгами та намалювали улюблених птахів.

160223 reading hall


Активна Ігротека

  Рухливо та весело розпочалася Ігротека цього четверга: малеча стрибала на скакалках, змагалася в спортивній естафеті. На додачу діти збирали оригінальні фігури з конструктора «Lego». Усім учасникам сподобалась настільна карткова гра «Льодовиковий період» із кумедними мультяшними героями. Наша Ігротека має безліч цікавих ігор – запрошуємо до бібліотеки!

160223 gameroom


VEGETABLES

  Сьогодні на занятті з англійської разом із малятами розпочали вивчення теми «VEGETABLES»! Пограли в ігри на повторення, пригадали знайомі назви тварин, подивилися мультфільм англійською. З нами цікаво!
  Запрошуємо на заняття у «Kids_clap» щочетверга о 12.00.

160223 englishЗимова театральна казка

  Час від часу засідання дитячого читацького клубу «Книгозайчики» минає у театральному форматі. Цього разу учасники клубу переглянули яскраву виставу «Чарівний світ зимової казки» за мотивами творів Г. К. Андерсена «Снігова Королева» і братів Грімм «Пані Метелиця» від учнів Полтавської ЗОШ №38 (театральний керівник – Марина Лебідь). Юні актори занурили дітлахів в атмосферу пригод і добрих див. Веселі оплески глядачів та подарунки від партнерів бібліотеки стали чудовою подякою школярам за їхню творчість.
  Бібліотека завжди підтримує сміливі таланти! Долучайтеся!

150223 zimova kazka


Кольорова долонька

  Останнім часом 3D малюнки стали дуже популярні. Вони створюють ілюзію реальності. Незвичайна техніка малювання дозволяє зробити малюнок об'ємним. Такі зображення можна зустріти практично скрізь, не тільки на папері, а й на вулицях – стінах будинків, асфальті, парканах. Часом вони настільки реалістичні, що відрізнити їх від справжніх об'єктів, предметів практично неможливо.
  Так як же створюються такі малюнки? Може спеціальними чарівними олівцями? Сьогодні з маленькими художниками ознайомилися з технікою створення малюнка 3D на прикладі зображення долоньки.

150223 olivci


До чого призводять шкідливі звички?

  15 лютого у відділі читальних залів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара відбулося засідання правознавчого клубу «Феміда» за темою: «Скажемо шкідливим звичкам «НІ!». В ході якого учасники – учні 6 класу ЗОШ №5 обговорили питання негативного впливу шкідливих звичок (тютюнопаління, алкоголю, наркотиків, інтернет-залежності) на здоров’я та поведінку підлітків, оскільки саме поведінка є передумовою для скоєння злочинів і правопорушень. Увазі учнів були представлені ситуаційно-профілактичні відеоматеріали відповідної тематики, з метою виховання свідомого ставлення молоді до свого здоровя, а також формування відповідальності за свої дії.

150223 femida


 


 

 


Love story

 

  Чудову нагоду поспілкуватися 14 лютого подарувала молоді Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара. Вже втретє відбулися швидкі побачення «Love story», під час яких сім дівчат та сім хлопців мали змогу познайомитись, обговорити власні смаки і вподобання та поставити одне одному цікаві запитання.
  У результаті співпало чотири пари, які тепер за бажанням продовжать знайомство. А одній із пар поталанило виграти традиційний приз від нашої бібліотеки – сертифікат на спільний похід у кіно.
  Живе спілкування зараз неоціненне, а бібліотека – вдалий майданчик для приємних знайомств!

140223 love story


Щаслива валентинка

  І знову в межах арт-терапевтичного центру «ART-MOZAIKA» відбувся цікавий майстер-клас, якій був організований до свята всіх закоханих. 14 лютого – модераторка заходу, супермайстриня – Оксана Турпітько, обрала креативний метод виготовлення чарівних валентинок, запропонувавши використовувати блискучі наліпки та пряжу червоного і рожевого кольору.
  Оригінальні вироби в стилі hand-made стануть чудовим сюрпризом для рідних та близьких і принесуть надію та віру в любов! Чудовий майстер-клас «Щаслива валентинка» відбувся весело та цікаво! Дякуємо за майстерність пані Оксані та чекаємо на нові творчі ідеї! Долучайтесь!

140223 valentinka


Булінг в інтернеті

  Мережу Інтернет часто називають світовою павутиною. Недосвідченому користувачеві легко в ній заплутатися, а ще там можуть чатувати на свою жертву павуки-булери. Добре, що завжди можна захистити себе щитом знань. Попереджений, отже захищений. Шестикласники ЗОШ №38 взяли участь в інформаційному кейсі «Булінг в інтернеті» (до Дня безпечного інтернету). Школярі успішно опановували знання, потрібні для безпечної комунікації, вміло аналізувати. А головне, зрозуміли, що етичне спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями, то велика цінність, тому що це робить нас людьми.

140223 bulingРозпочинайте тиждень у бібліотеці

  Коло друзів – місце посмішок, натхнення та чудового настрою! Сьогодні грали в улюблені ігри, танцювали, дивилися мультфільм і ділилися враженнями від вихідних. Разом виготовляли листівки-валентинки та вітали з днем народження двох іменників. Весело та цікаво провели час! Запрошуємо до бібліотеки!

130223 kolo


Інтелектуально-музичний вечір

  Зимова гра бібліотечної серії інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?» у бібліотеці відзначилась позитивним налаштуванням.
За круглим столом зібралася команда на чолі з капітаном Володимиром Фатком. Гравці впевнено здолали бліц і запитання з чорною скринькою. І врешті знавці перемогли з переконливим рахунком 2:6.
  Спеціальний музичний сюрприз чекав на всіх учасників заходу – драйвовий Арт-Міст від трьох музикантів: проникливими виступами порадували Яна Патлань (Полтава), Сергій Григоренко (Харків) та Олег Кравченко (Охтирка).
  Долучайтесь до інтелектуально-мистецького дозвілля в бібліотеці!

130223 wwwМульткотики

  Кіноп’ятниця потішила милим мультфільмом про рудих котиків, а також традиційною лотереєю з вусато-хвостатими сюрпризами. Цікаві кінопокази у бібліотеці – чудова можливість приємного відпочинку. Чекаємо!

100223 kinoМНЕМОНІКА

  На черговій зустрічі студії «Розмова про мову», обговорюючи правила та цікавинки солов’їної, розглянули мнемонічні фрази, які можуть стати справжньою знахідкою для тих, кому важко запам’ятовувати численні правила українського правопису, адже шляхом побудови асоціацій можна вивчити складні випадки та підвищити грамотність. Долучайтесь! З нами цікаво!

090223 mova


Що ви знаєте про воду?

 9 лютого  до відділу читальних залів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара на чергову зустріч інтерактивного  проєкту для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» завітали наші юні користувачі. Діти ознайомилися з властивостями води, дізналися наскільки поширена вона в природі, яке значення має для всього живого. Під час заняття дослідники закріпили вміння виявляти властивості води, розвивали асоціативне мислення, проявляли пізнавальну активність, вчилися розуміти необхідність бережливого ставлення до води. Зустріч сприяла екологічному вихованню та формуванню інтересу до вивчення природничих наук.

090223 water


Ким ти мрієш бути?

  На Ігротеці дітлахи знайомились із різними професіями, підбираючи картки із відповідним одягом та предметами. Учасники розважального заходу уявляли своє майбутнє, фантазували і весело стрибали під тематичну руханку. На дозвіллєвому просторі до розваг долучились і батьки, тож усі відпочили й зарядились гарним настроєм.

090223 will be


HAPPY VALENTINE’S DAY!

  Сьогодні на занятті з англійської разом із малятами святкували прийдешній день Святого Валентина! Вивчили нові слова за темою «VALENTINE’S DAY». Пограли в ігри, повторили вивчене, подивилися мультфільм англійською. Приєднуйтесь!
  Запрошуємо на заняття у «Kids_clap» щочетверга о 12.00.

090223 english


Запальні та яскраві індійські танці

  Гурток індійського танцю “Амріта” порадував відвідувачів бібліотеки яскравою концертною програмою “Тарас Шевченко та Рабідранат Тагор: музичний код геніїв”. Красуні-танцюристки, запальні виступи й екзотичні барвисті костюми полонили серце глядачів, а пізнавальна інформація про видатні постаті українського та індійського народів була цікавою та корисною. Усі учасники заходу отримали солодкі подарунки від дружніх спонсорів.
  Захопливі оплески глядачів довго не відпускали дівчат-танцівниць зі сцени. Концерт залишив по собі життєрадісний настрій та надію.

080223 concert india


Мій читацький щоденник

  Будь-який справжній книголюб хоч раз у житті вів читацький щоденник. Така практика читацької культури не лише цікава, а й корисна, адже сприяє організованості, формує естетичний смак і підвищує інтерес до книжки. Тож, учасники клубу «Книгозайчики» оформили власні читацькі щоденники за допомогою малюнків, наліпок та веселих штампиків. На засіданні клуб започаткував нову традицію – фіксувати на загальному плакаті найцікавіші прочитані книжки. А також дізнались про літературних героїв, які вели власні щоденники.
  З нами завжди весело й захопливо! Долучайтеся!

080223 my diary


Валентинка

  Наближається романтичне, яскраве свято – 14 лютого. Пора починати готувати подарунки рідним близьким. Як відомо, кращий подарунок той, який зроблений своїми руками, насичений емоціями любові та радості.
  Трішки наполегливості, дрібка хорошого настрою та гумору – і ось уже барвиста валентинка до Дня закоханих готова.

080223 olivci


З Україною в серці

  Тетяна Ільїнська – волонтерка, мама та активна відвідувачка бібліотеки вже не вперше ділиться своєю майстерністю та в якості модераторки долучає малечу до створення чудових виробів. Під час заняття використовували матеріал – фоамеран кольору нашого прапора. Говорили з малечею про віру в перемогу, ділилися мріями, співали улюблені хіти.
  Кожне сердечко було виготовлене з любов’ю та наповнене доброю енергією.
  Відвідуючи такі заходи, ваша дитина отримає нові знання та зможе відволіктися від гаджетів. Запрошуємо до бібліотеки на майстер-класи в межах арт-терапевтичного центру «ART-MOZAIKA».
  З Україною в серці кожен на своєму фронті!

080223 knigozajci
Веселі тваринки

  На Колі друзів дітлахи поспілкувались про улюблених тварин, розфарбували їжачків, оленів, лисичок і ведмедиків. Пограли в рухливі ігри та обмінялись враженнями від минулих вихідних. Легко та цікаво відпочивати з друзями в бібліотеці!


060223 veseli tvarinki


Історії з кленового листка

  Канада – країна дикої природи, самобутніх фестивалів і… цікавих книжок. Про письменників із цієї країни говорили з учасниками Клубу анонімних книголюбів на засіданні «Історії з кленового листка». Виявляється, Янн Мартель, Майкл Ондатже, Люсі- Мод Монтгомері та Маргарет Етвуд – канадські автори. Переглянули презентацію про цих та інших письменників, погортали їхні книжки, подивились відео про Квебек і Торонто, а також посмакували традиційним канадським десертом – «хвостами бобра».
  Пізнавати різні культури надзвичайно захопливо – долучайтеся до наших книжкових подорожей!

060223 leavehistory of urkraine


Пригоди пінгвінів

  Відпочивати у бібліотеці – весело і приємно. У цю п’ятницю дивилися кумедну історію про смішних і розбишакуватих пінгвінчиків. Долучайтеся усією родиною до цікавих кінопоказів!

020223 kino


Цікаве дозвілля в бібліотеці

  На Ігротеці розважились рухливою грою "Вибивний м'яч", поміркували над забавкою "Літай-розгадай" і тренували пам'ять під час яскравої "Memo-game". Цікавий відпочинок і всебічний розвиток для дітлахів щочетверга в бібліотеці о 13.00. Чекаємо!

020223 gameroom


Загадковий континент

  2 лютого у відділі читальних залів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара в межах науково-популярного курсу для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» відбулося заняття «Знайомтесь, Африка!» для маленьких відвідувачів нашої бібліотеки.
  Дітлахів ознайомили з цікавими фактами про природу та життя тварин африканського континенту. Юні дослідники переглянули книги, фрагменти мультфільмів та презентацію про Африку. Діти склали тематичний пазл і відповіли на питання вікторини. Дослідження надихнули хлопчиків та дівчаток на створення яскравих малюнків.

020223 africa


Фразеологізми

  У мовленні сучасних українців дуже часто можна почути фразеологізми – стійкі словосполучення, які сприймаються, як єдине ціле. Вони стали частиною нашого життя та допомагають передати свою думку двома чи трьома словами без детального опису. На зустрічі студії «Розмова про мову» розібрали крилаті вислови, які характеризують трудові процеси, народні звичаї та обряди, використовуються в українській літературі. Долучайтесь! З нами цікаво!

slovnik


Nice day!

  Сьогодні на занятті з англійської малята успішно засвоїли знання з теми «Fruits». Пограли в ігри, повторили вивчене, потанцювали. З нами весело!
Запрошуємо на заняття у «Kids_clap» щочетверга о 12.00.

020223 english


Край пінгвінів

  Сьогодні учасники клубу «Книгозайчики» побували в краю криги, холоду і пінгвінів – на дивовижному материку Антарктида. Послухали історії з тематичних книжок, віртуально відвідали українську антарктичну станцію «Академік Вернадський», пограли в «Знайди пінгвіна» та «Злови рибку», дізналися багато цікавих фактів про птахів, які не літають, і розмалювали інтерактивні поробки.
  Запрошуємо на пізнавальні читацькі розваги щосереди о 14.00.

010223 kraj pingvinov


Віночок-оберіг

  Сплетений із пахучих трав та ніжних квітів, прикрашений барвистими стрічками і наділений магічним змістом, український вінок – один з найдавніших символів нашої країни. Сьогодні маленькі художники намалювали та дізналися більше про цю стародавню етнічну прикрасу, історія якої лежить в основі національної самобутності українців.

010223 olivci


Чарівна квітка

  Малювання – це арт-терапія, яка допомагає зануритися у світ власної уяви, дозволяє самовиразитися, обираючи, що, як, чому та на чому малювати. Далеко не всі діти люблять це робити, і частіше за все, проблема ховається у невпевненості у власних здібностях. Один із дієвих способів, щоб дитина повірила в себе та в свої вміння – експерименти та нетрадиційні техніки малювання. Тому під час майстер-класу «Чарівна квітка», модераторка, чудова майстриня – Оксана Турпітько, обрала цікавий метод малювання повітряними кульками. Спочатку на аркушах паперу з’являлися тільки різнокольорові плями, а вже потім – розквітлі чарівні квіти!
  Долучайтесь до наших майстер-класів в межах арт-терапевтичного центру «ART-MOZAIKA» та розвивайте творчий потенціал своєї дитини. Щовівторка о 14.00 – чекаємо!

310123 kvitka


Жалість і милосердя: у чому різниця?

  Багато людей думає, що жалість і милосердя – це одне і те ж. У чому ж полягає різниця між цими поняттями, з’ясовували на інтерактивному занятті в межах циклу «Філософія для дітей». Поки жалість нас віддаляє від людини, яка страждає, милосердя через співчуття зближує, воно дієве. Дуже влучно з цього приводу сказав американський поет Стівен Левін: «Коли ваш страх торкається болю іншого, це стає жалем. Коли твоя любов торкається болю іншого, вона стає співчуттям».
  Школярі 38 школи активно висловлювали свої думки, наводили приклади з власного життя та літературних творів.
  Вчимося бути милосердними, адже це робить нас людьми!

310123 artzal


Цікавинки від кота да Вінчі

  Сьогодні на занятті знайомилися з жанром анімалістики, його особливостями у різні часи. Переглянули тематичне відео. Створювали чудових м’якеньких ведмедиків та отримували задоволення від спілкування.
  Щопонеділка о 14.00 чекаємо на нові цікавинки!

230131 cot da vinci


Долоньки друзів

  Розвивальні заняття для дітей розпочинаються у понеділок о 12.00. Сьогодні говорили про дружбу та чому важливо мати справжніх друзів. Разом із батьками створювали різноманітні, різнобарвні, кумедні долоньки. А ще, як завжди грали в улюблені ігри та спілкувались.
  Запрошуємо до бібліотеки!

230130 kolo


Пригоди доброго ведмедика

  Кіноп’ятниця потішила родинною стрічкою про нові пригоди ведмедика Паддінгтона, а також традиційною лотереєю з плюшевими сюрпризами. Цікаві кінопокази у бібліотеці – чудова можливість приємного відпочинку. Чекаємо!

270123 kinozal


Український календар

  На початку календарного року доречно згадати український календар. Про походження назв місяців говорили на занятті мовної студії. Учасники «Розмови про мову» дізналися, що назви місяців створювалися, коли на слов’янських землях панувало язичництво. Проте в українську мову перейшли назви, які не грунтувались на іменах язичницьких богів, як це відбувалось у римлян чи арабів, а були пов’язані з різними природніми явищами чи господарською діяльністю.
  Чекаємо щочетверга. Долучайтесь! З нами цікаво!

calendar