dep logo 061 

kaktusi 

емблема УІК

english reklama2

osvita diia gov ua

club focus1

pravo 01

teen reading 01

Пошук по сайту


Новини

2021 РІК - БІБЛІОТЕЦІ 45 РОКІВ!

     

 


 KraeznavciyMuseulPoltava2

Монастирські сливи

   15 червня в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася презентація книги «Монастирські сливи» гості з Лубен, лауреатки численних премій, члена Національної спілки письменників України, члена Національної спілки журналістів України Ганни Кревської (Марини Кононенко).
   За історичний роман «Монастирські сливи» Ганна Кревська стала лауреаткою обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини-2020» – ІІ місце та лауреаткою премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного у номінації «Література, літературознавство» (2021).
   Події презентованого роману відбуваються на початку ХХ ст., охоплюючи історію кількох давніх родів с. Мгар та Мгарського Спасо-Преображенського монастиря 1917-1935 рр. Це – непростий період громадянських протистоянь, колективізації та Голодомору. Головні герої беруть участь у війнах, повстаннях та їх придушеннях, одружуються, народжують дітей і … вірять, попри все, у щасливий кінець своєї історії.
   До нових захопливих знайомств з письменниками та їх творчістю в нашій бібліотеці!

2021-06-15 krevska

 


Дбайливо ставтесь до природи!

   Розпочався сезон літніх пришкільних таборів. Щоб зробити відпочинок дітей не тільки корисним, а й змістовним, Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. Олеся Гончара пропонує тематичні заходи.
   15 червня в відділі читальних залів пройшов екологічний бумеранг «Природа сигналить нам SOS». У ньому взяли участь учні 1-4 класів ЗШ № 9.
   Школярі дізналися багато цікавих фактів про навколишній світ, про тварин і рослини, що занесені до Червоної книги, усвідомили як правильно поводити себе в природі, щоб не завдати їй шкоди. Діти передивилися відеоролики з порадами, що вони можуть зробити для збереження та відновлення природного середовища.
   Хлопчикам та дівчаткам дуже сподобалися вікторина, загадки і перегляд енциклопедій за темою.
   До нових пізнавальних зустрічей у бібліотеці!


2021-06-15 dbaylivo stav zdor


Скажі «НІ» шкідливим звичкам 

 

   Звички мають важливе значення у житті людини. Вони можуть бути корисними та шкідливими. Корисні звички підвищують працездатність, сприяють фізичному і психічному розвитку, зумовлюють активне довголіття.
   15 червня для учнів літнього табору спеціальної загальноосвітньої школи № 39 в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара була проведена мультимедійна бесіда «Шкідливі звички» в межах роботи «Школи безпеки життя». Діти спочатку визначились, що саме вважається звичкою та дізнались, як набути корисних звичок та позбутися шкідливих. Мета заходу – довести до свідомості учнів, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я; сформувати в учнів негативне ставлення до шкідливих звичок та дбайливе ставлення до власного здоров'я.
  Розмова була невимушеною та цікавою завдяки яскравим відеоматеріалам, захоплюючим іграм та вікторинам.
     Бажаємо здоров’я! До нових зустрічей у бібліотеці!

2021-06-15 shkidlivy zvichki

 Тварини з пластиліну


   14 червня дітлахи з літнього пришкільного табору ЗОШ №5 відвідали бібліотеку. У залі мистецької літератури та медіаресурсів для юних користувачів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара було підготовлено приємний сюрприз – можливість пограти в настільну психологічну гру Гюнтера Хорна «Лепешка». Гра викликала велику зацікавленість та безліч емоцій. Не помітили, як швидко промайнув час і потрібно було повертатися до табору.
   Чекаємо на нові зустрічі з нашими читачами!

2021-06-14-plastilin1


 

gertvi polit represy

 


Психологія стресу та способи його подолання

   13 червня у залі мистецької літератури та медіаресурсів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара працювала група психологічної підтримки ГО «В гармонії з життям». Разом з психологом Анжелікою Яценко говорили про стрес як щоденний негативний досвід.
  Відповідь тіла на раптові зміни довкола, що загрожують нашій безпеці чи комфорту називається стресовою реакцією. Здатність швидко реагувати на виклики і пристосовуватись до важких часів – еволюційний здобуток. Класична теорія стресу вирізняє три стадії: гострий стрес, звикання та виснаження. Саме звикання допомагає нам пережити війну і тривалу хворобу.
   Довготривалі методи боротьби зі стресом відомі широкому загалу. Це правильне харчування, здоровий і тривалий сон, спорт, відпочинок та зміна ставлення до недосконалого світу загалом. Про те, що робити, якщо часу налагоджувати правильний режим немає, а зі стресом потрібно боротися вже? Тут і стануть в пригоді дієві техніки, з якими працювали учасники групи.
   Співпраця громадської організації з бібліотекою продовжується!

0001hadw

 


 


В Африці акули, в Африці горили, в Африці великі злющі крокодили…


          11 червня дітлахи з пришкільного табору ЗОШ №9 завітали до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара на гру-калейдоскоп «В Африці акули, в Африці горили, в Африці великі злющі крокодили...».
     Дітлахи познайомилися з тваринами, які населяють Африку, дізналися про про найдовші річки цього континенту, зробили руханку разом з черепахою Ахою і далі помандрували бібліотекою на пізнавальну екскурсію.
        Наші юні користувачі показали неабиякі знання, були активними, дивувалися, що бібліотека має надсучасні книги з доповненою реальністю та виявили зацікавленість до Дня онлайн-квестів, який пройде 21 червня у бібліотеці. Тож чекаємо на нові зустрічі!

2021-06-11 africa

 


Бережіть Світовий океан – колиску людства

      Світовий океан – це виняткове творіння природи, третина всієї поверхні нашої планети та комора різноманітних ресурсів. Все живе, що нині існує на Землі, вийшло з глибин океану.
     Сьогодні, 11 червня, у відділ читальних залів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара завітали діти літнього табору спеціальної загальноосвітньої школи № 39 на годину пізнань і відкриттів «Наші океани – наше майбутнє». В ході зустрічі учні дізналися про минуле океанічних глибин, про вивчення Світового океану у наш час та про те, як впливає океан на погоду та природу. Говорили про значення води, її цінність для людини, економне та бережливе ставлення до неї.
   Діти переглянули відеоролики про чарівний світ мешканців підводних океанічних глибин, дізналися багато цікавих фактів із їх життя та про екологічні проблеми, що створило для них людство.
     До наступних незабутніх подорожей в нашій бібліотеці!

2021-06-11 world ocean

 


Бібліотечні витівки

     Учасники Клубу анонімних книголюбів, окрім того що кмітливі і начитані, ще й ті веселуни. На засіданні, яке відбулося 10 червня в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара, книголюби вирішили трошки побешкетувати і приготували записочки-сюрпризи для користувачів бібліотеки. У сюжетах багатьох літературних творів і фільмів є епізоди, коли герої спілкуються через книжки з бібліотек чи книгарень. Наші книголюби використали цей принцип, але в записочках радять користувачам списки цікавих книжок. Хочете натрапити на загадковий сюрприз від книголюбів – гайда читати бібліотечні книжки!
     Трохи побешкетувавши, учасники Клубу поговорили про читацькі плани, поділилися своїми думками про те, що для кожного з них означає бібліотека і зарядилися веселим літнім настроєм. Долучайтеся до нашого Клубу, адже літо – саме час для читацьких пригод!

2021-06-10 knigoluby

 


 

«Шкідливі поради»


     9 червня до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара завітали школярі ЗОШ №5 на інтерактивне заняття «Шкідливі поради» із циклу «Філософія для дітей».
    Попереду літні шкільні канікули, які несуть із собою спілкування з друзями, веселі пригоди, цікаві поїздки, походи на природу. Щоб усі ці активності принесли дітлахам радість і втіху потрібно дотримуватися певних правил поведінки. Про це і велася розмова на інтерактивному занятті «Шкідливі поради», адже бібліотека завжди турбується про своїх користувачів.
      Бажаємо гарного відпочинку і корисного дозвілля разом із улюбленою бібліотекою.

21-06-09 shkidlivy porady

 


 

Диво у краплинці води


     9 червня до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва завітали школярі ЗОШ №38 на екологічний бумеранг «Диво у краплинці води».
     Вода – дивовижна речовина на планеті Земля. Людина на 70 % складається з води, а медуза аж на 99. Вода є таким собі природним компьютером, який здатен записувати інформацію, зберігати людські думки, емоції і повертати нам усе: і хороше, і погане. Про це свідчать експерименти японського дослідника Масару Емото, який фотографував кристали води після того, як вмикав над нею різну музику, чи казав хороші, або погані слова.
     Також діти дізналися, що спільного у попкорну і веселки після дощу, та чому вода перетворюється на кригу. Усе живе на нашій планеті потребує води. Люди мають робити усе можливе, щоб вода залишалася чистою і життєдайною. Бережімо її!

21-06-09 divo v krapline

 


Святкова екскурсія бібліотекою

     У школах пролунали останні дзвоники. Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара рада була вітати на святі початку канікул перші, шості і сьомі класи Полтавської загальноосвітньої школи №5. Працівники провели для школярів кілька екскурсій, тож нарешті в бібліотеці було жваво і гамірно. Учні відвідали відділи та зали нашої бібліотеки, дізналися цікавинки та особливості роботи кожного із них, погортали книжки та журнали. Бібліотекарі радо розповіли про яскраві заходи, заплановані на літо.
     Бажаємо всім школярам яскравих, веселих та безпечних канікул!

21-06-09 excursions

 


 


 

Онлайн-квест «Звіродухи»

     Один спалах – та життя чотирьох дітей з Ердасу змінюється назавжди. Відтепер вони поєднані зі звіродухами. Таке поєднання відкриває нездоланну силу та велику відповідальність, особливо, якщо твоя тварина – легендарний дух Полеглої Четвірки. Але чому легенда повернулася саме зараз?
     Про це ви дізнаєтеся, прочитавши книгу Брендона Мулла «Звіродухи. Народжені вільними».

 Zveroduhi Mull

Спробуйте вибратися з квест-кімнати,

відповівши на питання за мотивами твору.

 https://www.Learnis.ru/470104/

Книга очікує на вас у Полтавській обласній бібліотеці

для юнацтва ім. Олеся Гончара


 


«Українські акценти»
із Євгенією Подобною

      Євгенія Подобна таки відвідала Полтаву і завітала до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара! 3 червня вона стала гостею проєкту «Українські акценти». Євгенія Подобна багато кому відома як крутезна тележурналістка (UA:Перший, 5 канал), воєнна кореспондентка, яка з 2015 р. працює на передовій (передусім у Донецькому секторі), викладачка КНУ ім. Шевченка, авторка книжки «Дівчата зрізають коси», за яку 2020 року удостоєна Шевченківської премії. Це видання просто перевертає свідомість, оскільки містить спогади 25 жінок-військових, які брали участь у російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів 2014-2018 рр. То хто говорить, що у війни не жіноче обличчя?
     Лейтмотивом творчої зустрічі став вірш Олени Задорожної «Дівчата зрізають коси», який і дав назву книжці, дуже трепетно сприймається і пісня на ці слова. Євгенія Подобна має чимало відзнак, і кожною із них дорожить. Але найважливішими для неї є слова вдячності від матерів, синів яких уже немає з нами… Розмова із гостею видалася досить серйозною, але водночас відвертою і щирою. Приємно, що питання і коментарі просто сипалися і від студентів, і від строковиків, і від людей старшого віку, а присутні капелани поділилися власними враженнями від перебування на передовій.
     Резонанс події показав, що потреба у такому спілкуванні величезна, тож запрошуємо взяти до рук книжку «Дівчата зрізають коси», яка є в нашій бібліотеці, і – до наступних зустрічей в «Українських акцентах»!

2021-06-04 podobna

 


 


 


Біосфера

 

biosphere

Наша планета дає життя і людям, і рослинному світу, і тваринному.

Завітай до квест-кімнати і дізнайся більше про біосферу.

https://www.Learnis.ru/460800/

А книги про біосферу очікують на тебе  у

Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара.

Шукай в електронному каталозі.

https://libgonchar.org/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=7&lang=uk


 


 


Читацький пікнік

     Літо вже не за горами, після дощику зелень буяє життям – тож так хочеться насолодитися свіжістю і теплом десь на природі. Книголюби Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара вирішили поєднати це бажання із темою весняних книг і 27 травня подалися на читацький пікнік.
     На мальовничих берегах Ворскли учасники Клубу анонімних книголюбів читали уголос «Фіалки в березні» Сари Джіо, пригадували інші книжки, пов’язані з рослинами, садами і зеленню.
     Також книголюби грали в «Літературне бінго», називаючи книги, які налякали, книги, які хотілося б позбутися, книги, які розчулили до сліз тощо.
    Літературні розмови на лісовій галявині – це вдалий вибір для чудового відпочинку. Долучайтеся і ви до наших книголюбських пригод! 

2021-05-28 piknik

photo 2021-05-27 20-43-01 photo 2021-05-27 20-43-02

 


Якого кольору заздрість

     27 травня восьмикласники ЗОШ № 38 завітали до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара на інтерактивне заняття «Якого кольору заздрість» із циклу «Філософія для дітей». Методика Метью Ліпмана «Філософія для дітей» є інструментом розвитку критичного, креативного та піклувального мислення і застосовується у бібліотеці вже не один рік. Школярам подобаються подібні заходи, адже вони вчаться продуктивно мислити, ставити запитання, аргументувати свої твердження, вміти слухати та поважати думку один одного.

    Запропонована для дослідження тема заздрості не залишила байдужим нікого, адже діти простежили до яких наслідків може призвести ця вада, якщо їй дозволити опанувати собою. Дійшли висновку, що найкраща зброя проти заздрості – це протилежна якість – вміння порадіти за іншого. А цьому потрібно вчитися.
     Бібліотека завжди рада допомогти своїм користувачам стати кращими!

2021-05-27 kakogo koleru

 


 


 

Жваві розмови із Сергієм Пантюком

 

Нарешті проєкт «Українські акценти» поновлює офлайнові зустрічі, на які так чекали полтавці. 26 травня на подвір’ї Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара відбулися жваві розмови із письменником, журналістом, видавцем та громадським діячем Сергієм Пантюком.

               Автор дуже щиро розповів школярам про свою творчість. Це була справді чесна бесіда про важливі речі: про вибір, про мрії і те, як їх досягати. Сергій Пантюк презентував учням підліткову повість «Швидше не буває», розповів про власні заняття спортом, які допомогли у написанні цього твору, поділився й згадками про інші свої захоплення, зокрема грибництвом.
               Учні ставили запитання, фотографувалися із письменником, раділи живому спілкуванню.
               Слідкуйте за нашими афішами і долучайтеся до зустрічей із цікавими людьми! 

2021-05-26 pantuk

 


Плануємо майбутнє на ігровій сесії 

У сучасному швидкоплинному світі особливо важливо прокачувати навички критичного та креативного мислення, вчитися взаємодіяти, моделювати ситуації, розбудовувати громаду. Тренування таких умінь найефективніше відбувається у процесі гри.

          25 травня Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара спільно з Обласним молодіжним центром організувала ігрову сесію «Світ громад».
         Світ Громад – це настільна гра у жанрі соціального симулятора. Ігрова механіка максимально наближена до реального життя і перемогти в ній можна лише кооперуючись та взаємодіючи. Гра задумувалась і розроблялась як інструмент автоматизації навчання (в тому числі і самонавчання) для людей, яким не байдужі громади, в яких вони проживають.
         Майстер гри Олександр Довгаль енергійно та весело провів учасниць – волонтерок загону «Єдність» – через усі ігрові перипетії. Гравчині планували своє майбутнє, конкурували, взаємодіяли для досягнення спільних цілей, прагнули досягти як особистого успіху, так і розквіту для громади.
         Розвивайтеся, мисліть стратегічно, моделюйте успішну діяльність разом з бібліотекою!

Game session

 


 

«Щоденник Ніккі» 

Diary of nikki 1Diary of nikki 2Diary of nikki 3

   Знайомтеся. Ніккі Максвелл. 14 років. В трьох книгах авторки Рейчел Рені Рассел описані думки і пригоді дівчинки.

    Пропонуємо вам пройти квест-кімнату і дізнатися про Ніккі трохи більше.

 https://www.Learnis.ru/465219/

    А книги очікують на вас у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара.


History computer technika

 


 

Відлуння заповітів земляків

          24 травня працівниця сектору краєзнавчої літератури та бібліографії обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара Юлія Новоселецька взяла участь в роботі журі секції «Творча робота» обласного літературного конкурсу «Відлуння заповітів земляків», організованого КЗ «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді». Цьогоріч конкурс був присвячений 100-річчю з дня народження видатного земляка, письменника Володимира Малика. Усі наукові роботи учасників відзначалися актуальністю і науковою оригінальністю, було визначено гідних переможців. Вітаємо і зичимо подальших успіхів! 

2021-05-25 vidlunny zapovit 


 


 


  


 


 


  

 


 


 


 


 


Interesting facts about Ukraine

 


 


 

Етноподорож із Лесею Воронюк

   Вдягни зранку вишиванку – буде тобі щастя! Такими словами 17 травня розпочалася зустріч із Лесею Воронюк, засновницею Всесвітнього дня вишиванки. Учасники етноподорожі вкотре пригадали, наскільки потужним символом є український національний одяг, бо поєднує красу, добробут, силу і гармонію. Наша гостя розповіла, як 15 років тому ідея чернівецьких студентів прийти на заняття у національних сорочках була почута і відтоді третій четвер травня є святом усіх, хто любить носить вишиванку. Із великим теплом Леся Воронюк розповідала про фільм «Спадок нації», який висвітлює чимало дивовижних історій про вишивку із різних куточків України, в яких поєднано минуле, традиції та сучасність. Пані Леся поділилася секретами підготовки до відзначення ювілейного Дня вишиванки, який цьогоріч присвячений етномузиці та екологічній тематиці.

   Засновниця свята розвінчала чимало міфів і дала поради, надсильно важливі для молоді саме сьогодні: критично ставитися до інформації про вишивку, вірити в свої сили, мислити вільно.
   Приємно, що учасники зустрічі були вбрані в етнічний одяг і навіть онлайн відчувався святковий настрій.
   Наша етноподорож пройняла піднесеним духом і виваженістю думки про самобутність і неповторність української культури. Пам’ятаймо: земля наших предків – для наших нащадків!

2021-05-17 day vishivanki meeting

 


 

Деталі інформації – ключ до достовірності


   Четверта влада – словосполучення, яким визначають пресу та її вплив у соціумі. Стверджують, що журналісти володіють великою владою у суспільстві, і усвідомлення цієї влади повинно поєднуватися зі скромністю і почуттям обов'язку перед читачем. Але в житті часто буває зовсім не так, тому ми маємо розвивати власні навички аналізу інформації, вчитися помічати деталі.
   Саме з метою тренування «м’язів» критичного мислення 17 травня учні ЗОШ №38 взяли участь у тренінгу-практикумі «Деталі інформації – ключ до достовірності», який пройшов у межах бібліотечного проєкту «БібліоНавігатор у світі медіа».
   Учасникам було запропоновано проаналізувати навчальний фільм з медіаграмотності створений у Швеції «Нова загроза» про вторгнення скажених єнотів та велику небезпеку для усієї Європи. Школярі дізналися, що таке клікбейтні заголовки, визначили маркери пропаганди та які маніпулятивні прийоми використані у запропонованому відео.
   Відтепер медіаграмотіїв стало більше!

2021-05-17 detali informatcii

 


Твоє перше робоче місце

   Інтерактивне заняття на тему: ”Молодь і працевлаштування ” відбулося 17 травня в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара. Активну участь в ньому взяли члени правознавчого клубу ”Феміда” – учні 11- А класу ЗОШ № 5 та гостя сьогоднішнього засідання – начальник відділу комунікації та правознавства регіонального центру надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області Ю. М. Козаченко.
   Вона розповіла про права та можливості молоді в період пошуку роботи, про перше робоче місце, допомогу держави в питанні працевлаштування, сучасні інтернет-сервіси та вміння ними користуватись. Юлія Михайлівна відповіла на численні запитання клубівців і запропонувала виконати ситуативні завдання та вирішити задачі, за допомогою яких молодь отримала знання, що допоможуть визначитись із майбутньою професією.
    До нових цікавих зустрічей в клубі “Феміда”!!!

2021-05-17 pracevlashtuvany

 


 

Божественні фарби на палітрі світу

 


     Документальні короткометражні фільми все більше користуються популярністю серед любителів кіно. Приємно, що Полтавщина не пасе задніх у цьому жанрі і ми можемо пишатися досягненнями українських кінолюбителів на міжнародному рівні. Нашими фільмами вже відкривають міжнародні фестивалі, і вони займають призові місця.
     16 травня Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара запросила усіх охочих на тематичний кінопоказ " Божественні фарби на палітрі світу". Автор Дмитро Вовк, неодноразовий переможець фестивалю "Полтава ДОК", володар гранпрі міжнародного кінофестивалю "Кінокімерія", призер кінофестивалю "Дніпро сінема", дипломант міжнародних кінофестивалів Unica та Індійського фестивалю документального кіно.
   Автор мав змогу продемонструвати свої роботи широкому загалу, поділитися власним баченням світу та поспілкуватися із зацікавленою аудиторією. Бажаємо Дмитру творчих успіхів і завжди раді новим зустрічам!

2021-05-17 vovk


 

Кінокнижкозустріч 

   Не може не радувати, що чудові українські романи екранізовують і фільми видаються цікавими та естетичними. Учасники Клубу анонімних книголюбів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара вже давно планували поговорити про роман Софії Андрухович «Фелікс Австрія» та кінострічку «Віддана». 16 травня видалась така можливість і книголюби зібралися в бібліотеці на кінокнижкозустріч.
   Під час обговорення всі присутні погодились, що книжка більш психологічна та атмосферна, а в фільмі є цікаві режисерські знахідки і чудова гра Маріанни Янушевич у ролі Стефанії Чорненько.
  Також книголюби обмінялися враженнями від останніх прочитаних книжок, поділилися читацькими планами і поговорили на довколалітературні теми.
   Хочете драйвових книжкових розмов? Долучайтеся до Клубу анонімних книголюбів.

 

2021-05-17 kinobookmeeting2

 

 


 

  

 


QuestVasilStefanik

 


 


 

Вибір у твоєму житті: безпечні взаємини


   Підлітковий вік – важливий та відповідальний етап життя. В цей період змінюються уявлення про себе, людина закохується, робить перші спроби побудувати стосунки, а також дізнається про власну сексуальність. Саме таку актуальну, непросту і необхідну тему обговорювали 14 травня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара в межах тренінгового центру розвитку та самореалізації «Генезис» зі старшокласниками загальноосвітньої школи №34 на платформі Zoom.
 Запрошений спеціаліст, Інеса Вітвіцька, медичний працівник з вищою психологічною освітою, ознайомила присутніх з базовими знаннями з людської сексуальності, розповіла про особливості підліткового дозрівання та про відповідальність за свої можливі необдумані дії. Під час тематичної розмови демонструвалися навчальні відеоматеріали, наводилися приклади асоціальних вчинків, обговорювалася юридична відповідальність. Були надані телефони «гарячих ліній», до яких можливо звертатися за допомогою та підтримкою.
   Такі зустрічі дуже потрібні сучасним дітям, адже важливо пам’ятати, що підлітковий період є фундаментом всього подальшого життя і від нього залежить майбутнє!
  Далі буде, пізнання безперервне!

2021-05-14 bezpeka relations

 


 


 


 

Весняна гра кмітливої команди

  

Нарешті у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулась довгоочікувана весіння гра бібліотечної серії інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?».

13 травня за круглим столом на свою першу гру зібралася команда волонтерського загону «Єдність» Полтавського державного медичного університету. Дівчата на чолі з капітанкою Єлизаветою Первушиною із гумором і завзяттям узялися до розгадування непростих запитань, підготовлених нашими читачами. І навіть рахунок 2:6 не зіпсував позитивного настрою.

Інтереси знавців традиційно захищала наша надійна партнерка, голова ГО «Нова Полтава», Юлія Городчаніна, яка привітала та підбадьорила команду.

Цікавим видалося відеозапитання від наших спонсорів – видавництва «Vivat». Чудовим подарунком для гравців стали мотиваційні книжки цього видавництва.

Усі учасники гри визнали, що такий формат є чудовим інтелектуальним відпочинком. Збирайте свою команду і долучайтеся до бібліотечних ігор «Що? Де? Коли?»!

2021-05-14 whatwherewhen


2021-05-14 space victorina

 


65 ukraian shedevrs

 


  


  


 


Струни душі Василя Стефаника

 


   Володарем дум селянських і Мужицьким Бетховеном називали неперевершеного новеліста початку ХХ століття, а він вважав себе Великим страдником, вірив у фатум роду і все життя страждав від своєї інакшості…
  12 травня на онлайн-зустрічі в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара з десятикласниками ЗОШ № 9 ми спробували зазирнути у найпотаємніші куточки душі Василя Стефаника, побачити його харизму і трагедійність світосприйняття, які він із ніжністю лірика відобразив у своїх новелах. Для кращого розуміння творчості будь-якого автора варто познайомитися з його внутрішнім світом. Тож про В. Стефаника, який нині відзначає 150-річчя, найтонше написали Степан Процюк у романі «Троянда ритуального болю» та Роман Горак в есе-біографії «Кров на чорній ріллі».
   Книги є в бібліотеці! Запрошуємо до читання!

2021-05-12 stefanik

 


 

 


 


 

 


 

 


 

 


 


  

 


 

 


 


Чарівні світи Хаяо Міядзакі

 

     Мультфільми люблять усі: і дорослі, і діти. Особливо, якщо це неймовірні анімаційні фільми талановитого японського режисера Хаяо Міядзакі. Про його творчість працівники Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара розповідали учням Полтавської загальноосвітньої школи №24 на онлайн-зустрічі «Чарівні світи Хаяо Міядзакі», яка відбулася 6 травня.
   Серед школярів також знайшлося багато прихильників аніме, тож діти із задоволенням послухали про дитинство видатного аніматора, переглянули яскраву презентацію про його кар’єру і досягнення, ділилися власними враженнями від мультфільмів.
   Кожна анімація Хаяо Міядзакі – це унікальний світ, у який учасники заходу поринали завдяки розповідям та відеотрейлерам. Віртуально школярі побували також у музеї анімаційної студії Ghibli і побачили багато яскравих персонажів японського мультиплікатора.
     Фантазуйте і творіть чарівні світи разом із бібліотекою!

2021-05-06 mayadzaki