Бібліотека обслуговує користувачів: понеділок - неділя з 9 до 17:30 ; субота - вихідний день. Все буде Україна!
Добрі дива
6 грудня на Цікавих кінопоказах переглянули сімейну пригодницьку комедію з атмосферою святкових див. До нових затишних зустрічей щоп’ятниці о 14:00 у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара!
Святий Миколай до нас іде!
6 грудня у секторі дитячого розвитку та дозвілля відбулася вікторина «Святий Миколай до нас іде!», приурочена до улюбленого свята дітей та дорослих – Дня Святого Миколая. У ній взяли участь учні 5-6 класів гімназії № 15. Школярі поділилися на дві команди та відповідали на запитання вікторини, що стосувалися історії та традицій цього зимового свята. Перемогу здобула найкмітливіша команда. Запрошуємо відвідувачів до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара!
Улюблені книги для дітей в бібліотеці Гончара. Запрошуємо до читання!
Зимові пригоди у бібліотеці
5 грудня в межах Тижня дитячого читання «Світло історій» від «Українського інституту книги» у відділі галузевої літератури Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара відбувся квест «Книжкова зима» для учнів четвертого класу ліцею № 38. Сім етапів квесту дали змогу учасникам згадати своїх улюблених літературних героїв та виконати творчі завдання. Від веселого дійства діти отримали задоволення і чудовий настрій.
До нових зустрічей
Математика для дошкільнят у бібліотеці
5 грудня відбулося чергове розвивальне заняття для маленьких відвідувачів бібліотеки. Малювали геометричні фігури, писали та навчалися рахувати. А весела руханка «Ура! До нас прийшла зима» додала святкового настрою. Заняття проводить досвідчена викладачка, дитяча логопедка – пані Яніна Делія. Пізнавальні години чекають на малечу щочетверга о 13.00 у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара. Запрошуємо!
Шкільне приладдя: знайди та назви
5 грудня в англомовній студії «Kids_clup» разом з дітворою продовжили знайомитися з темою «School supplies» («Шкільне приладдя»). Повторили лексику, вчилися відповідати на запитання «What do you have?» («Що є в тебе?») і показувати предмети, називаючи їх англійською. Пограли у гру «Guess» («Вгадай») та виконали тематичне завдання. Запрошуємо на заняття «Kids_clup» щочетверга о 14:00 до бібліотеки Гончара!
Недописана картина мого життя
5 грудня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбулося відкриття виставки творчих робіт «Недописана картина мого життя» захисника України, бойового медика Олександра Швеця, загиблого під час російсько-української війни.
Виставка триватиме до 20 грудня включно. Запрошуємо завітати до бібліотеки, щоб відчути силу мистецтва, яке зберігає пам’ять та надихає.
У світі чаклуна Мурахи
5 грудня в межах Тижня дитячого читання, який проводить «Український інститут книги», відбулася зустріч бібліотекарки і письменниці Олени Колінько з учнями гімназії №18. Авторка знайомила слухачів із повістю-казкою «Майстерня чаклуна Мурахи», демонструвала презентацію із візуалізованими персонажами та разом із дітьми міркувала над важливістю правди. До нових світлих і казкових пригод!
Волонтер – це стан душі
5 грудня, з нагоди Міжнародного дня волонтера, у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбулася зустріч-діалог «Волонтер – це стан душі» з полтавською волонтеркою та художницею Зоєю Воронянською. Волонтерів привітав зі святом заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко та наголосив на важливості заходів про діяльність волонтерів в умовах протистояння з ворогом.
В межах зустрічі відбулося відкриття виставки робіт «Недописана картина мого життя» захисника України, бойового медика Олександра Швеця, який загинув під час російсько-української війни.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих за територіальну цілісність та свободу.
Баги та лаги: навчання через гру
4 грудня на занятті "Комп'ютерна абетка" діти разом із персонажем гри Ральфом дізналися, що таке баги і лаги. Відвідувачі зрозуміли, як виникають помилки в програмах та як і чому їх важливо виправляти. Завдяки простим і цікавим прикладам складні технічні поняття стали зрозумілими для кожного. Запрошуємо на наші заняття щосереди о 15:00 у бібліотеці Гончара!
«Історія доктора Дуліттла»
4 грудня в межах «Національного тижня читання» від Українського інституту книги учасники дитячого читацького клубу «Мультзайчики» переглянули популярну екранізацію казки британського письменника Г'ю Лофтінга «Історія доктора Дуліттла» про веселі пригоди ветеринарного лікаря, який розуміє мову тварин.
До нових літературних відкриттів у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара!
Улюблений книжковий герой
Людина, яка любить читати – щаслива людина. Книги зустрічають нас у ранньому дитинстві і ведуть усе життя. У кожного є улюблені книжки – і в дорослих, і в дітей.
4 грудня на занятті «Веселі олівці» дошкільнята розповіли про своїх улюблених персонажів дитячих творів, яких ми разом потім намалювали. Долучайтеся до занять щосереди о 13:00 у бібліотеці Гончара.
Скарбничка творчих ідей:
майстерклас "Скандинавський гном" від Наталії Писаренко
Люди, які вражають…
3 грудня до відділу галузевої літератури Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара на пізнавально-інформаційну годину, присвячену Міжнародному дню людей з інвалідністю «Можливості – обмежені, здібності – безмежні», завітали восьмикласники ліцею №7. Учасники заходу переглянули відео про осіб з інвалідністю, які добилися неймовірних успіхів у спорті, науці та мистецтві, почули історії, що вражають силою волі і духу. До нових цікавих зустрічей в бібліотеці Гончара!
Відкриваємо світ книги
3 грудня у секторі дитячого розвитку та дозвілля відбулося заняття «Відкриваємо світ книги», адже саме читання книжок розширює у дітей знання про світ, розвиває уяву та фантазію. Юні відвідувачі дізналися про історію виникнення перших книг, познайомилися з різноманітними дитячими книгами, які є у нашій бібліотеці, зробили орігамі «Міні-книжка», яке кожен прикрасив на свій смак.
Запрошуємо дітей віком 4-7 років на заняття «Розумашки» щовівторка о 13:00 до бібліотеки Гончара!
День бібліографії
3 грудня у бібліотеці Гончара в межах Всеукраїнського тижня права відбувся День бібліографії «Кримінальні правопорушення неповнолітніх та їх відповідальність», на який завітали старшокласники ЗОШ № 34. На зустріч була запрошена прокурор Полтавської обласної прокуратури, заступник начальника відділу захисту дітей та протидії домашньому насильству Красницька Тетяна Миколаївна, яка ознайомила присутніх із застосуванням Кримінального кодексу України до неповнолітніх на конкретних прикладах. Також увазі користувачів була представлена книжкова виставка «Злочини і відповідальність неповнолітніх», тематичні відеоматеріали та презентації, проведені практичні заняття, тест-опитування, на яких старшокласники вдосконалювали навички пошуку інформації за темою, використовуючи ДБА бібліотеки – електронний каталог, блог «Світ бібліографа», друковану бібліографічну продукцію на правову тематику, а також інтернет-ресурси. День бібліографії пройшов в цікавому та пізнавальному форматі.
Подорож з казковими героями
2 грудня в межах Тижня дитячого читання «Світло історій» від «Українського інституту книги» у відділі галузевої літератури Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара відбувся квест «Читай та пізнавай!» для третьокласників ліцею № 38. Сім етапів квесту дали змогу учасникам згадати своїх улюблених літературних героїв та виконати творчі завдання. Від веселого дійства діти отримали задоволення і чудовий настрій. До нових зустрічей!
Відкриття Тижня дитячого читання у бібліотеці Гончара!
2 грудня в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара стартував Тиждень дитячого читання «Світло історій» від «Українського інституту книги». Ця подія наповнила простір книгозбірні теплом, а наших користувачів позитивними емоціями.
Улюблені дитячі книги нагадали, як важливо читати разом із родиною, повертатися до знайомих історій і шукати радість навіть у темні часи. Дитяча література вкотре довела, що її світло здатне зігріти кожного. Далі буде!
Творча зустріч з письменницею Юлією Манойленко
2 грудня в ліцеї № 33 відбулась творча зустріч учнів старших класів з письменницею, бібліографкою Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара Юлією Манойленко. Поетка декламувала вірші із збірки «Говіння вишень», ділилася яскравими спогадами дитинства, розповідала про свій шлях у поезію. Лунало багато запитань школярів. Зокрема, молодь цікавилась: з якого віку авторка почала писати вірші, коли побачила світ її перша поетична збірка, що найбільш спонукає письменницю до творчості. Спілкування було невимушеним і теплим.
«ВІЛ\СНІД. Омана і упередження з минулого»
2 грудня до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом відбувся медіаакцент «ВІЛ\СНІД. Омана і упередження з минулого». На онлайн-зустріч до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара доєдналися восьмикласники школи №24. Під час заходу молодь дізналася про історію появи хвороби та сучасні методи профілактики. До нових цікавих зустрічей у бібліотеці!
Лісові пригоди
29 листопада на цікавих кінопоказах переглянули мультфільм про веселі та насичені пригоди лісових тваринок. Чекаємо на пізнавальне дозвілля щоп'ятниці о 14:00 в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара.
Символи незламності українського духу
29 листопада у гімназії № 18 відбулося виїзне розширене засідання бібліотечного національно-патріотичного клубу «Я – громадянин», присвячене 35-им роковинам перепоховання Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина. На подорож у часі «Народе мій, до тебе я ще верну...» зібралися не тільки учасники клубу – шестикласники, а й учні 7 та 8 класів гімназії. Діти дізналися про факти спротиву українських дисидентів комуністичній системі, історію перевезення тіл героїв та прощання з ними, яке перетворилося на велелюдний націоналістичний мітинг у 1989 році. Присутні вшанували пам'ять борців за українську ідентичність хвилиною мовчання. До нових клубних зустрічей у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара!
Світ природи України
28 листопада до відділу галузевої літератури Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара на пізнавальний квест "Моя чарівна Україна!" в межах науково-популярного курсу для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» завітали учні ліцею № 38. Вони дізналися про тваринний і рослинний світ України та виконали творчі завдання шести етапів квесту. Учасники веселого дійства отримали задоволення і чудовий настрій. До нових зустрічей!
Цікава хімія
28 листопада в межах науково-популярного курсу для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» для учнів ліцею № 38 відбулася STEM-лабораторія «Цікава хімія». Завдяки фантастичним ідеям Марини Білець, кандидатки біологічних наук, викладачки ПДМУ, волонтерки, у бібліотеці відбувалася магія із зміною кольорів, перетворення одних речовин в інші та дослідження хімічного вулкана.
Пригоди в бібліотеці тривають, далі буде!
Пізнавальні заняття у бібліотеці
28 листопада в межах розвивальних занять в «Колі друзів» продовжується підготовка дітей 5-6 років до школи. Сьогодні навчалися читати, опановували складні речення та використовували прописи для покращення почерку, а відпочивали – під час веселої фізкультхвилинки. Заняття проводить досвідчена викладачка, дитяча логопедка – пані Яніна Делія. Пізнавальні години чекають на малечу щочетверга о 13:00 у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара. Запрошуємо!
Шкільне приладдя
28 листопада в англомовній студії «Kids_clup» відбулося заняття на тему «School supplies» («Шкільне приладдя»). Дітки дізналися нові слова, переглянули мультфільм «First Day Of School» («Перший день школи»), потанцювали під веселу пісню англійською мовою, а також виконали тематичне завдання з лексики.
Запрошуємо на заняття «Kids_clup» щочетверга о 14:00 до бібліотеки Гончара!
Бесіди з експертами м’якого зцілення
27 листопада на платформі ZOOM відбулася зустріч із Валентиною Гринько — експерткою проєкту Toy Therapy Room («Кімната терапії іграшкою»), ініційованого ГО «Генофонд нації». Валентина Гринько, головна бібліотекарка Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара, медіатренерка, психологиня та арттерапевтка, у вересні 2022 року створила в бібліотеці Кімнату терапії іграшкою. На зустрічі вона поділилася з колегами цінним досвідом, накопиченим за час роботи над цим проєктом. Також слухачі дізналися про основні принципи медіаграмотності та зв’язок емоційного інтелекту з розвитком критичного мислення.
Король української усмішки
28 листопада у бібліотеці Гончара відбулася літературно-краєзнавча година «Король української усмішки», з нагоди 135-річчя від дня народження Остапа Вишні, на яку завітали учні 10 класу НВК № 16. На заході висвітлювались основні віхи життя та творчості нашого видатного земляка, цитувалися уривки з його творів, демонструвалось відео. Оповідь супроводжувала яскрава медіапрезентація та цікава вікторина. До нових зустрічей у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара!
Фея чи вампір?
27 листопада учасники дитячого читацького клубу «Книгозайчики» читали захопливу книжку про фею-вампірку Айседору Мун, зазирнули до лялькового будиночка і розгадали вікторину, а наостанок виготовили милих блискучих кажанів. До нових книжкових пригод у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара!
Емоційний баланс
Сьогодні, 27 листопада на арттерапевтичному занятті для дітей #гуртОК психологиня бібліотеки провела цікаве заняття для підтримки емоційної стабільності. Зіграли в психологічну гру «Обійманці» за методикою Світлани Ройз, виконали вправи з тілесно-орієнтованої терапії для стабілізації емоційного стану, подивились пізнавальний мультфільм та зробили корисну руханку. Чекаємо дітей віком 4-7 років на арттерапевтичних активностях у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара!
Шкільні бібліотекарі міста в бібліотеці Гончара
26 листопада до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара завітали бібліотекарки шкіл міста разом із консультантом Центру педагогічної освіти Тетяною Кирпотою.
Зустріч професіоналів своєї справи була багата на змістовні та цікаві активності: знайомство з новими можливостями бібліотеки Гончара, практичним кейсом "Казкотерапія для дітей з особливими освітніми потребами", обміном досвідом та плануванням спільних заходів для популяризації читання. Захід видався насиченим та по-справжньому корисним. До нових зустрічей та спільних проєктів з промоції молодіжного читання!
Скарбничка творчих ідей:
майстерклас "Ялинкова прикраса"" від Наталії Писаренко
Микола Хвильовий: між словом і боротьбою
26 листопада у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся літературний портрет «Микола Хвильовий: між словом і боротьбою», у межах медіапроєкту «Харківський будинок «Слово»: місце, де кожен голос має значення…». На захід завітали студенти відокремленого структурного підрозділу «Полтавського політехнічного фахового коледжу НТУ «Харківського політехнічного інституту». Учасники зустрічі дізналися про життя та творчість Миколи Хвильового – письменника, чиї ідеї, боротьба та талант стали символами українського Розстріляного Відродження. Особливу увагу приділили його творчим здобуткам, таким як збірка «Сині етюди», а також трагічним подіям, які визначили долю митця. Такі заходи надихають молодь відкривати для себе історію української культури, усвідомлювати її цінність та значення, зберігаючи пам’ять про видатних діячів минулого. Далі буде!
«Тимчасово переселені»
26 листопада в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара в межах проєкту «Українські акценти» відбулася презентація повісті «Тимчасово переселені» сучасної письменниці Тетяни Рубан. На зустріч завітали старшокласники ліцею № 38. Учасники заходу розпитували авторку про її власний досвід, особливості творчої роботи, цікавились сюжетом повісті. Атмосфера щирого спілкування, яскрава фотосесія та нові знання надовго запам’ятаються молоді. До нових пізнавальних і змістовних зустрічей!
Грати весело та корисно!
26 листопада у секторі дитячого розвитку та дозвілля грали в настільні ігри, адже вони є освітнім засобом для дітей дошкільного віку. Ігри викликають цікавість у маленьких відвідувачів і водночас є корисними для їх розвитку. Під час інтерактиву дітлахи розвивали творчі здібності та вчилися приймати самостійні рішення.
Запрошуємо дітей віком 4-7 років на заняття «Розумашки» щовівторка о 13:00 до бібліотеки Гончара!
Відкриття виставки «Сила в тобі»
24 листопада у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася виставка художниці Алли Третяк, яку вона підготувала спільно з військовим ветераном Юрієм Єщенком. Проєкт має назву «Сила в тобі». На заході були присутні волонтери та військові, які зараз проходять реабілітацію. Музичні подарунки створили атмосферу дружньої зустрічі. Дякуємо ЗСУ і нашим волонтерам!
Пригоди іграшок
22 листопада на цікавих кінопоказах переглянули анімаційно-музичну комедію для дітей та дорослих про неймовірні пригоди плюшевих іграшок. Мультфільм вчить толерантності та добру. Чекаємо щоп'ятниці о 14:00 у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара!
Творча зустріч з Іриною Агапєєвою
22 листопада у бібліотеці Гончара, в межах проєкту «Українські акценти», відбулася творча зустріч з Іриною Агапєєвою, сучасною українською письменницею, авторкою понад десяти гостросюжетних романів і художніх біографій. На неї завітали здобувачі освіти факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка та студенти-філологи ЛНУ імені Тараса Шевченка. Під час зустрічі обговорювались три романи Ірини Агапєєвої: «Жіноче щастя», «Остров’янка. Ціна мрії» та «Троянди за колючкою. Сповідь про тюрму». Останній викликав найбільшу зацікавленість у присутніх, адже він автобіографічний. Знайомство з авторкою та її творчістю видалося яскравим та насиченим. До нових зустрічей у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені О. Гончара!
«5 лайфхаків успішного працевлаштування»
Саме під такою назвою 21 листопада в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара для постійних відвідувачів бібліотеки відбувся практикум, в межах тренінгового центру розвитку та самореалізації «Генезис». Учасники дізналися що таке кар’єрний план, короткострокові та довгострокові кар’єрні цілі та як потрібно діяти для їх досягнення. Заняття провела Юлія Іноземцева – профконсультант ГО " КРИМСОС". Далі буде – пізнання безперервне!
Продовжуємо знайомство з комахами
21 листопада в англомовній студії «Kids_clup» дітки продовжили знайомитися з темою «The wonderful world of insects» («Дивовижний світ комах»). Повторили лексику за темою, переглянули мультфільм «Caterpillar Shoes» («Взуття гусені»), а також виконали тематичні завдання, у яких пригадували назви комах та рахували їх кількість іноземною мовою.Запрошуємо на заняття «Kids_clup» щочетверга о 14:00 до бібліотеки Гончара!
Майдан – героїчна сторінка історії
21 листопада до відділу галузевої літератури Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара завітали восьмикласники ліцею № 38 на патріотичний урок «Україна – територія гідності та свободи. Присутні дізналися про події, що відбулися в Україні восени 2004-го, листопаді 2013- лютому 2014 років, про майданівців, що стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Учасники заходу переглянули відеоматеріали, присвячені захисникам демократії, а також уривки з документальних фільмів. До нових цікавих зустрічей в бібліотеці Гончара!
Пишаємось творчою та активною молоддю Полтавщини!
Продовжується співпраця Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара з Полтавською обласною Малою академію наук учнівської молоді. 20 листопада відбувся щорічний обласний конкурс для учнів 6-11 класів «Здорове життя – успіх буття». Мета заходу – залучення учнів до поглибленого вивчення природничих дисциплін, формування науково-дослідницького, еколого-біологічного світогляду та популяризація здорового способу життя. Конкурс започаткований 2011 року і вперше був проведений у бібліотеці Гончара. Завідувачка відділом соціокультурної роботи бібліотеки Наталія Рисенко є постійним членом журі в номінації "Соціальна реклама". Щороку молодь Полтавщини приймає активну участь в творчому змаганні, тільки цього року на конкурс було надіслано біля двохсот робіт. Роботи переможців вражають своїм неординарним підходом та актуальністю ідей! Усі учасники конкурсу були нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації. Творче змагання для молоді від Полтавської Малої Академії Наук відбувалося в Полтавському державному медичному університеті. Пишаємось активною молоддю Полтавщини! Далі буде!
Мультфільм за коміксом
20 листопада учасники дитячого читацького клубу "Мультзайчики" переглянули анімаційний серіал за яскравим коміксом по скандинавській міфології. Серед переваг мультфільму - давні казкові істоти, сучасна графіка і цікаві пригоди, які вчать домовлятися та розумітися. До нових зустрічей у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара!
Лісовий красень
20 листопада на занятті «Веселі олівці» дошкільнята вчилися малювати лісові гриби, звертаючи увагу на їх характерні особливості та відмінності. А допомогли їм в цьому – перегляд пізнавального відео про їстівні й отруйні гриби та весела гра «Кошик». Запрошуємо на заняття з малювання щосереди о 13.00 до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара.
«Колоски пам’яті»
19 листопада у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбувся майстерклас «Колоски пам’яті». Захід проходив у межах популярного циклу майстерок «Скарбничка творчих ідей» і був присвячений Дню пам’яті жертв Голодомору. Ведуча заходу – Наталія Писаренко запропонувала учасникам виготовити колоски пшениці з гофрованого паперу та вшанували пам'ять тих хто помер під час страшної трагедії. Пам’ятаємо, шануємо і не забудемо. Долучайтеся до заходів бібліотеки, далі буде!
Вишиванка – національний символ України
19 листопада у межах інтегрованого курсу «Розумашки» продовжили знайомитися з темою «Україна – наша батьківщина». Поговорили з дітьми про вишиванку, яка є символом української культури й допомагає відчути гордість за свою країну. Маленькі відвідувачі дізналися цікаві факти про національний одяг, послухали легенду, виконали тематичну руханку, а також зробили аплікації. Запрошуємо дітей віком 4-7 років на заняття «Розумашки» щовівторка о 13:00 до бібліотеки Гончара!
«Новітні герої – хто вони?»
19 листопада у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбувся діалог-роздум «Новітні герої – хто вони?», присвячений 1000-і днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Захід відвідали учні гімназії № 18 . Разом з учасниками говорили про сучасних героїв України – наших воїнів-захисників, їхню мужність, самовідданість та силу духу. Діти мали можливість обговорити важливі теми та зрозуміти цінність кожного внеску в Перемогу нашої країни. Також молодь ознайомилась з коментованою книжковою виставкою сучасних українських письменників «Книги, народжені війною».
Чия мова – того й влада
18 листопада до відділу галузевої літератури Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара на правовий диспут «Спілкуватися українською – право чи обов’язок?» завітали члени клубу «Феміда», восьмикласники гімназії № 5. На заході підлітки дізналися, що згідно з Конституцією України (ст.10) та Закону України «Про державну мову України» українська мова є державною та обов'язковою для використання в законодавстві, офіційному діловодстві, судочинстві й навчанні. Діти подивились відео за темою та висловили свої думки про розвиток і функціонування української мови в усіх сферах життя. До нових зустрічей у клубі «Феміда»!
Дивовижна подорож
15 листопада на цікавих кінопоказах переглянули оригінальну анімацію про дивовижну і сповнену небезпек подорож напрочуд гарним і загадковим світом. Мультфільм ненав’язливо порушує проблеми довіри та самостійності. Долучайтеся до пригодницьких кіноп’ятниць в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара!
Дивовижний світ комах
14 листопада в англомовній студії «Kids_clup» відбулося заняття на тему «The wonderful world of insects» («Дивовижний світ комах»). Маленькі відвідувачі вивчили нові слова, послухали пісню іноземною, виконали руханку «Bug dance» («Танець жуків»), а також тематичне завдання, у якому відрізняли правильні твердження про комах від неправильних. Дітлахи не лише збагатили словниковий запас з англійської, а й зрозуміли, що кожна істота у живій природі має свою «роботу». Наприклад, бджоли запилюють квіти, а мурашки прибирають ліс. Запрошуємо на заняття «Kids_clup» щочетверга о 14:00 до бібліотеки Гончара!
«Світе, я йду до тебе…»
Саме під такою назвою 14 листопада у бібліотеці Гончара відбулася літературна подорож з нагоди 230-річчя пам’яті Григорія Сковороди в межах проєкту «Краєзнавчий ліцей», на яку завітали студенти відокремленого структурного підрозділу «Полтавського політехнічного фахового коледжу НТУ «Харківського політехнічного інституту» разом із викладачем Ігорем Пуленко.
На заході всебічно висвітлювалась неординарна постать філософа, різні версії дослідників біографії мислителя його родинних зв’язків, розвінчані деякі міфи щодо способу життя любомудра.
Пізнавальна вікторина стала підсумовуючою рискою літературної подорожі шляхами Григорія Савича Сковороди.
До нових зустрічей у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара!
«Великий злий вовк, який хотів, щоб його любили»
13 листопада учасники дитячого читацького клубу «Книгозайчики» розмірковували над тим, чому вовк в казках завжди недобрий, прослухали аудіокнижку «Великий злий вовк, який хотів, щоб його любили», пограли в онлайн-квест і виготовили тематичну поробку. Примножуймо добро на цікавих заняттях в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара!
Айстра – осені зірка
Сьогодні, 13 листопада на занятті «Веселі олівці» малювали олійною пастеллю чарівні осінні айстри. Переглянули цікаві факти про квітку та повчальний мультфільм «Квіти дружби». Поспішайте помічати красу осені, її теплі кольори, запахи та звуки! Творіть разом із нами з легкістю та задоволенням щосереди о 13:00 у бібліотеці Гончара!
Скарбничка творчих ідей: майстерклас "Осінній віночок" від Наталії Писаренко
Державні символи України
Знання про державні символи України – важлива частина формування національної свідомості та патріотизму у дошкільнят. 12 листопада у секторі дитячого розвитку та дозвілля відбулося заняття «Державні символи України», на якому отримали знання про прапор, герб та гімн України. Відгадували тематичні загадки, виконали руханку, а також розфарбували розмальовки з зображенням Державного Прапора України та Державного Герба України. Запрошуємо дітей віком 4-7 років на заняття «Розумашки» щовівторка о 13:00 до бібліотеки Гончара!
Мої книжкові полички
10 листопада учасники Клубу анонімних книголюбів ділилися фотографіями своїх книжкових полиць, оповідали теплі історії та спогади і пограли у книжкове бінго. До нових зустрічей у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара!
Цікаві кінопокази в бібліотеці Гончара
8 листопада переглянули мультфільм про хоробрих песиків-супергероїв. Весела анімація надихнула на відстоювання справедливості та віру у власні сили. До нових цікавих зустрічей в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара!
«В тіні магнолій»
8 листопада у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася презентація книги "В тіні магнолій" молодої талановитої авторки Катерини Бахтурової. Пані Катерина – з Херсонщини. Зараз очолює сектор документів іноземними мовами в Кременчуцькій міській публічній бібліотеці, В творчому доробку письменниці – це перший роман, який побачив світ і розповідає про почуття надзвичайної сили. Під час зустрічі, авторка розповіла про героїв книжки, відповідала на численні запитання глядачів та подарувала три книжки бібліотеці. Дякуємо авторці за цікаве спілкування! Книжка є в бібліотеці, запрошуємо до читання!
Знайомтесь, Африка!
7 листопада у відділі галузевої літератури Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара в межах науково-популярного курсу для дітей та підлітків «Ми пізнаємо світ» для маленьких відвідувачів відбулося заняття «Африка – загадковий континент». Діти ознайомилися з цікавими фактами про природу та життя тварин африканського континенту. Юні дослідники переглянули книги, фрагменти мультфільмів, презентацію про Африку, виконали творчі завдання та відповіли на питання вікторини. Дослідження надихнули хлопчиків і дівчаток на створення яскравих малюнків. Далі буде!
Територія дитинства: казка «Лисичка і журавель»
7 листопада бібліотека Гончара спільно із школярами гімназії № 18 продовжила цикл занять літературно-освітньої студії «Територія дитинства». Учні молодших класів поринули у світ української народної казки «Лисичка і журавель». Діти не лише її читали, а й оживляли її героїв: створювали лисичку та журавлика за допомогою техніки орігамі, а потім інсценували історію, додавши ще більше яскравих емоцій. Далі буде – попереду ще багато цікавих зустрічей та незабутніх пригод!
«Українська мова – головний інструмент
для створення статей у Вікіпедії»
Під такою назвою 7 листопада у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара відбулося перше тренінгове заняття в межах проєкту «Літні люди пишуть Вікіпедію». Проєкт започаткований громадською організацією «Вікімедія Україна», а для проведення тренінгів та заходів – залучена Ірина Бучнева, досвідчена тренерка, яка має досвід у навчанні редагування Вікіпедії. Перше заняття освітнього проєкту пройшло цікаво та пізнавально, далі на учасників чекає ще п’ять тренінгових занять. Сподіваємося, що під час його реалізації люди елегантного віку зможуть не лише дізнатися більше про світ Вікіпедії, а й зробити свій внесок у її розвиток.
Війна і екоцид в Україні
6 листопада у відділі галузевої літератури Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара зібралися учні 8 класу ліцею № 38 на екопанораму «Екологічні наслідки війни». Говорили про значну шкоду, якої завдала російська збройна агресія довкіллю нашої країни, про численні випадки цілеспрямованого знищення природних ресурсів, заповідників та інфраструктурних об’єктів України, що мають всі риси екоциду, спрямованого проти українського народу. Присутні переглянули відеоролики на згадану тему, отримали практичні поради на кожен день – як бути дружнім до довкілля. До нових пізнавальних зустрічей!
Українська – мова вільних
Знання рідної мови – один з найсильніших способів зберегти ідентичність та традиції народу, адже через мову ми передаємо не тільки інформацію, а й цінності, думки, менталітет та світогляд. 7 листопада у секторі дитячого розвитку та дозвілля відбувся мовний альянс «Українська – мова вільних», на який завітали учні 7 класу. Школярі перевірили власні знання з української мови та усвідомили її цінність та культурне багатство. Запрошуємо відвідувачів до Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара!
Німецька полиця у бібліотеці Гончара
Цьогоріч Полтавська обласна бібліотека для юнацтва ім. Олеся Гончара стала учасником проєкту «Німецька книжкова полиця в Україні», який реалізується в межах програми «Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією». Цей проєкт фінансується Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації та здійснюється у співпраці з Гете-Інститутом, Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів, а також Українським інститутом книги. Бібліотека вже отримала комплект з 14 нових видань творів німецьких авторів, перекладених українською мовою, і створила спеціальну полицю німецької літератури. Читачі тепер мають чудову нагоду ознайомитися з творами, що розкривають багатство німецької культури. Запрошуємо до читання!
Тисяча пригод
6 листопада учасники дитячого читацького клубу «Книгозайчики» познайомились із жанром книжка-квест і поринули у містичні пригоди замку з привидами. На додаток діти пограли в тематичну гру на увагу і виготовили поробку «Хитрий вовкулака Дін». До нових цікавих зустрічей у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара.
В гостях у казки
На занятті з малювання «Веселі олівці», 6 листопада маленькі художники намалювали своїх улюблених героїв казок, які вчать вірити в силу добра. Нехай в образах цих вигаданих і таких милих персонажів казка знову і знов оживає на сторінках дитячих малюнків! Долучайтеся до занять щосереди о 13:00 у бібліотеці Гончара.
Казковий звір в стилі Марії Примаченко
5 листопада у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара в межах ArtХабу " Мріємо і діємо" відбувся майстерклас з пластилінографії. Діти познайомилися з творчістю видатної майстрині Марії Примаченко та створили власних казкових звірів в стилі її фантазійних образів. До нових зустрічей на майстеркласах у бібліотеці Гончара!
Спорт – запорука здоров'я
Сьогодні, 5 листопада в секторі дитячого розвитку та дозвілля на інтерактивному занятті «Розумашки» говорили з дітлахами про різні види спорту, їх особливості та значення, ставлення до власного здоров’я і ведення здорового способу життя. Дошкільнята пограли в гру «Відгадай вид спорту», виконали тематичне завдання «Спортивна плутанина» та зарядилися гарними емоціями під веселу руханку. Запрошуємо дітей віком 4-7 років на інтегрований курс занять «Розумашки» щовівторка о 13:00 до бібліотеки Гончара!
Актуальні професійні інфокейси для бібліотек
5 листопада для працівників публічних бібліотек територіальних громад області на платформі ZOOM була проведена методична онлайнова година «Актуальні професійні інфокейси».
На заході, до якого долучилося 100 фахівців, був здійснений огляд законодавчих новацій-2024, які впливають на роботу бібліотек; надані поради щодо планування роботи з дітьми, юнацтвом та молоддю на наступний рік та представлено Календар пам’ятних дат-2025; роз’яснено заповнення анкети звітності про роботу бібліотек з юнацтвом та молоддю за 2024 рік.
Насамкінець були оголошені переможці обласного конкурсу серед молодих літераторів Полтавщини «Собори душ своїх бережіть», який проводився бібліотекою з квітня по жовтень 2024 року.
Малювання червоним вином на папері
Під такою назвою 3 листопада в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара в межах проєкту «Бібліотека – місце щасливих людей» відбувся чудовий майстерклас від чарівної Ірини Коноз, волонтерки, координаторки проєкту "Екоцінності". Всі учасники заходу насолоджувалися процесом малювання та вдихали аромат червоного вина, адже ця майстерка мала не тільки арттерапевтичну, а й ароматерапевтичну складову.
Дякуємо пані Ірині за чудовий, захоплюючий захід, якій сподобався всім присутнім. Творче дозвілля в бібліотеці триває, доєднуйтеся!
Презентація роману-бестселера в бібліотеці Гончара
3 листопада в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара в межах проєкту «Українські акценти» відбулася презентація книжки «Діти вогненного часу» Мії Марченко та Катерини Пекур. Розповідь авторок про неймовірну історію боротьби за пам'ять та справедливість захопила всіх присутніх. Спілкування із сучасними успішними та глибокими письменницями була цікавою, а презентація нової книжки з унікальною інформацією не залишили байдужими нікого. Атмосфера щирого спілкування, яскрава фотосесія та нові знання надовго запам'ятаються учасникам заходу. До нових цікавих зустрічей в бібліотеці Гончара!
Цікаві кінопокази в бібліотеці
1 листопада переглянули екранізацію другої частини культовової серії про хлопчика-чарівника «Гаррі Поттер і таємна кімната». Глядачі разом із героями хвилювались, раділи, долали зло та несправедливість. До нових цікавих зустрічей в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Олеся Гончара!